×

Ojciec z córką na prześle mostu! Mama robiła im zdjęcia z dołu

Ojciec z córką na prześle mostu. Brzmi niczym scena z filmu, w którym lada moment miałoby dojść do tragedii. Tym razem niecodzienna i bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce w rzeczywistości i to w Polsce! Co robiła w tym czasie matka, która zwykle jest głosem rozsądku? Czekała na dole i robiła członkom rodziny zdjęcia.

Ojciec z córką na prześle mostu

Choć nieustannie trąbi się o tym, aby nie wchodzić na przęsła mostów, bo może skończyć się to tragedią, wciąż nie brakuje „śmiałków”, którzy to robią. Regularnie dochodzi do bardzo nieodpowiedzialnych zachowań, czego dowodem są kolejne doniesienia mediów o osobach wspinających się na zakazane budowle. Ostatni przypadek, który miał miejsce w Polsce, jest jednak szczególny. Informację na ten temat przekazał jeden z czytelników serwisu epoznan.pl. To on zaobserwował bardzo nieodpowiedzialne zdarzenie.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę w Poznaniu na Moście Biskupa Jordana, po którym spacerowali ojciec z córką. Gdzie była w tym czasie mama dziewczynki? Nie uwierzysz, ale stała na dole i robiła zdjęcia „odważnemu” duetowi.

Brak słów na takich ludzi, ojciec z córką, a mamusia na dole robi zdjęcia

– czytamy słowa zbulwersowanego świadka zdarzenia.

Jakby tego było mało, w tym samym czasie po drugim przęśle mostu chodziła inna osoba, której również ktoś robił zdjęcia.

Dlaczego nikt nie zareagował? Takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne. Grozi poważnym wypadkiem, które w wielu przypadkach się śmiercią. Przykładem jest sytuacja z końcówki kwietnia. Po czerwonym przęśle Mostu Biskupa Jordana spacerował wówczas 45-letni mężczyzna. Chwila nieuwagi wystarczyła, aby spadł w przepaść. Jego życia nie udało się uratować.

Kara za nierozważne zachowanie

Służby mówią dość i reagują na tak nieodpowiedzialne zachowania. Za spacerowanie po przęsłach mostu grozi mandat w wysokości 5 tys. złotych. Odpowiedz sobie zatem na pytanie, czy ryzyko utraty zdrowia lub życia i mandatu wynoszącego kilka tys. złotych jest warte zrobienia sobie zdjęcia? Naprawdę nie ma innych miejsc, w których można zrobić sobie fajną fotkę?

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij