×

Ojciec Viki Gabor brutalnie pobity! Napastnicy chcieli okraść piosenkarkę

Wstrząsające informacje obiegły sieć. Ojciec Viki Gabor został pobity, kiedy stanął w obronie młodej wokalistki. Napastnicy zażądali od 13-latki pieniędzy.

Ojciec Viki Gabor pobity

Ja informuje PAP, do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (11 września) na warszawskim Mokotowie około godziny 22:30. Viki Gabor (13 l.) razem ze swoim ojcem Dariuszem (49 l.) i matką Eweliną wybrali się do jednego ze sklepów przy ulicy Konstruktorskiej. Do środka wszedł tylko ojciec, a matka z córką zostały przed budynkiem.

Wtedy przed sklepem pojawiła się grupa mężczyzn, wśród których był Kamil T. (17 l.) oraz Dominik P. (18 l.). Zaczęli wyzywać Viki Gabor, a następnie zażądali od niej pieniędzy. W obronie 13-latki stanął jej ojciec, który po chwili wyszedł z budynku.

Wtedy, rzucili się na 49-latka, powalili go na ziemię i zaczęli kopać. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który pobiegł pomóc bitemu mężczyźnie. Ochroniarz o zdarzeniu poinformował też policję. W tym czasie Kamil T., oraz Dominik P. zdążyli uciec

– informują policjanci.

Napastnicy pod wpływem alkoholu

Rzecznik mokotowskiej policji, podkomisarz Robert Koniuszy poinformował, że policjanci pojawili się na miejscu kilka minut po zgłoszeniu:

Ustalili okoliczności zajścia oraz rysopisy podejrzanych. Pobitemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna przez ratowników medycznych. Nie wymagał on hospitalizacji.

Dodał, że po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali 17-latka oraz jego o rok starszego wspólnika. Napastnicy byli pod wpływem alkoholu. Mężczyźni zostali rozpoznani przez pokrzywdzonych i trafili do policyjnych cel. Koniuszy podkreślił, że:

Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego rodziny

Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwszy atak na gwiazdę

Viki Gabor to młoda gwiazda i piosenkarka, która ma na swoim koncie już liczne sukcesy. 13-latka była finalistką drugiej edycji programu „The Voice Kids” oraz zwyciężczynią 17. konkursu Eurowizji dla Dzieci. Na początku września wydała swoją debiutancką płytę „Getaway (Into My Imagination)”.

W 2020 roku została jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Niedawno zasiadła także w jury pierwszego półfinału „Szansy na sukces” wyłaniającego reprezentanta Polski w 18. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Wokalistka co jakiś czas pada ofiarą obrzydliwych ataków. Zaraz po finale Eurowizji w sieci zaczęły pojawiać się liczne obelgi pod adresem nastolatki. Większość z przykrych komentarzy ma charakter rasistowski.

Źródła: www.rmf24.pl, www.onet.pl, tvn24.pl, www.plotek.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij