×

Ojciec sprzedał 9-letnią córkę, aby wyżywić rodzinę. Trafiła w ręce 55-latka

Ojciec sprzedał 9-letnią córkę. Mężczyzna postanowił poświęcić jedno ze swoich dzieci, aby ratować resztę rodziny. Tego typu sceny od lat w Afganistanie są codziennością. Szokujący materiał CNN przypomina prawdziwe oblicze kultury islamu.

Władza Talibów

Od przejęcia władzy w Afganistanie przez Talibów minęły już ponad dwa miesiące i miejscowa ludność na własnej skórze przekonuje się, jak wygląda codzienność w kraju owładniętym radykalnym islamizmem. Niestety życie Afgańczyków przypomina senny koszmar nie tylko ze względu na terroryzm, ale także dzikie prawo, którym sami się posługują. W Afganistanie, podobnie jak w wielu innych krajach muzułmańskich dopuszcza się małżeństwa kilkuletnich dziewczynek z dorosłymi mężczyznami. Zjawisko, które w naszej kulturze uchodzi za pedofilię, w wielu krajach wyznawców Proroka nie budzi najmniejszego sprzeciwu.

Rodzice młodych dziewczynek nierzadko decydują się na ich sprzedaż, aby w ten sposób zarobić niezbędne do życia pieniądze. Do tego typu transakcji doszło na oczach reporterów stacji CNN. Dziennikarze z bliska widzieli jak ojciec przekazuje swoje dziecko ponad pięciokrotnie starszemu mężczyźnie. Abdul Malik postanowił zrobić użytek z 9-latki, aby zapewnić godny byt pozostałej części rodziny.

Mężczyzna, który od czterech lat mieszka w obozie dla przesiedleńców na północy Afganistanu dotychczas musiał utrzymywać swoich bliskich za nieco ponad 10 złotych dziennie. Po przejęciu władzy przez Talibów, sytuacja rodziny stała się jeszcze bardziej dramatyczna. Malik nie mógł już dłużej samemu nieść ciężaru utrzymywania tylu osób. W związku z tym, sprzedał swoją córkę Parwanę 55-letniemu mężczyźnie.

Ojciec sprzedał 9-letnią córkę

Z materiału opracowanego przez CNN wynika, że ojciec Parwany otrzymał za nią 1 600 funtów. W skład zapłaty wchodziły pieniądze, owce oraz ziemia. Dzięki tej „inwestycji” Afgańczyk zapewnił swoim bliskim spokój finansowy na najbliższe kilka miesięcy, jednocześnie skazując swoją córkę na niewyobrażalne cierpienie. Telewizja CNN uwieczniła nawet moment realizacji skandalicznej transakcji. Na nagraniu widać jak 9-letnia dziewczynka jest prowadzona do swojego przyszłego „ukochanego”. Filmik pokazuje, że pomimo młodego wieku dziecko doskonale wie, co je czeka, ponieważ wykazuje wyraźny opór.

Parwana bała się spotkania z 55-latkiem. W rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że wie, że ojciec sprzedał ją dla żywności. Malik zdawał sobie sprawę, że naraża swoją córkę na życie w cierpieniu, dlatego chwilę przed przekazaniem dziecka mężczyźnie poprosił go, aby nie bił 9-latki. Nabywca zapewniał, że Parwanie nic złego się nie stanie.

Parwana jest tania

Kupiec dziecka usprawiedliwiał przed dziennikarzami zachowaniem ojca Parwany. Twierdził, że dziewczynka jest tania.

Parwana była tania, a jej ojciec jest bardzo biedny i potrzebował pieniędzy. Będzie pracowała w moim domu. Nie będzie bita. Będę ją traktował jak członka rodziny.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza tego typu transakcja w wykonaniu Abdula Malika. W przeszłości mężczyzna sprzedał już 12-letnią siostrę Parwany. Afgańczyk ma świadomość, że w przyszłości będzie jeszcze musiał pozbyć się któregoś ze swoich bliskich.

Afganistan jest krajem skrajnie niebezpiecznym w szczególności dla kobiet. Polka mieszkająca w Kabulu skarżyła się niedawno, że nawet przez internet otrzymuje pogróżki pod swoim adresem.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować