×

Bill Gates przepowiada kolejną pandemię. „Może być znacznie gorsza niż COVID-19”

Bill Gates wieszczy kolejną pandemię. Miliarder, którego spora część świata obwinia za snucie planów depopulacji, uważa, że terroryści wkrótce mogą uciec się do stosowania broni biologicznej. Czy kolejna pandemia unicestwi życie na naszej planecie?

Mamy się przygotować

Bill Gates to postać, która w trakcie epidemii koronawirusa stała się nieoficjalnym symbolem środowiska tzw. koronasceptyków. Wiele osób doszukuje się w jego archiwalnych wypowiedziach sugestii wskazujących na to, że mógł uczestniczyć w przygotowaniach do wszczęcia pandemii COVID-19.

Czy rzeczywiście tak było, nie dowiemy się prawdopodobnie nigdy. Pewne jest jednak, że Bill Gates posiada wiedzę, o której reszta świata nie ma pojęcia. W jednym z wywiadów postanowił podzielić się zaledwie znikomą częścią swoich informacji. Miliarder zapowiedział, że wszyscy powinniśmy zacząć przygotowywać się na nowe zagrożenie, jakiego w historii jeszcze nie było.

Były prezes Microsoftu zaapelował do przywódców całego świata, aby podjęli działania ochronne przed grożącym nam pogromem ludzkości. Miliarder snuje przypuszczenia, że terroryści wkrótce wykorzystają najbardziej ruchliwe lotniska do rozsiewania groźnej choroby. Co ciekawe, Gates wskazał konkretną chorobę, która jego zdaniem będzie rozprowadzana po świecie.

Powiedział jasno, że ma na myśli… ospę. Współzałożyciel Microsoftu zaapelował do WHO o utworzenie nowej jednostki ds. pandemii. Jego zdaniem, kraje takie jak USA i Wielka Brytania powinny już teraz przygotowywać się do kolejnego ataku pandemicznego.

Potrzebny jest globalny wysiłek badawczy o wartości dziesiątek miliardów dolarów, aby zapewnić lepsze przygotowanie świata na następną pandemię, która może być znacznie gorsza niż COVID-19.

Bill Gates wieszczy kolejną pandemię

Miliarder zaznaczył, że pandemię mogą powstawać bez ingerencji człowieka. Pamiętajmy jednak, że dowody wskazują na to, że epidemia w Wuhan mogła powstać na skutek zamierzonych działań naukowców. Bill Gates uważa, że historia może się powtórzyć. Jego zdaniem bioterroryści staną się nowym zagrożeniem.

Mówisz: OK, a co by było, gdyby bioterrorysta przyniósł ospę na 10 lotnisk? Wiesz, jak zareagowałby na to świat? Istnieją epidemie wywołane naturalnie i epidemie wywołane bioterroryzmem, które mogą być nawet znacznie gorsze niż to, czego doświadczamy dzisiaj.

W opinii miliardera należy zwiększyć nakłady finansowe na zapobieganie pandemiom. Czwarty najbogatszy człowiek na świecie ma jednak nadzieję dla ludzkości. Uważa, że istnieje szansa na wdrożenie w życie innowacji medycznych, które pomogą uporać się z niebezpieczeństwami. Rozwiązania takie jak, małe plastry na skórze zamiast szczepień będą mogły niemal całkowicie wyeliminować grypę i przeziębienie. Bill Gates już jakiś czas temu postulował konieczność wprowadzenia nowego systemu produkcji szczepionek.

Nie mieliśmy szczepionek blokujących transmisję. Mamy szczepionki, które pomagają w utrzymaniu zdrowia, ale tylko nieznacznie zmniejszają przenoszenie wirusa. Potrzebujemy nowego sposobu tworzenia szczepionek.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij