×

Słowa Rydzyka o Marii Kaczyńskiej zszokowały cały naród. Tego nie da się wymazać z pamięci

Kontrowersje wokół postaci ojca Rydzyka były od zawsze. Jego zachowanie i komentarze dzielą naród, a tych sceptycznie nastawionych, wprawiają w osłupienie. Tak jest i tym razem. Marcin Dzierżanowski, który dziś jest wicenaczelnym „Wprost”, 11 lat temu dotarł do informacji, które niepokoją.

Szokujące nagrania z wystąpień dyrektora Radia Maryja

Dzierżanowski był wówczas dziennikarzem, który trafił na wystąpienia ojca Rydzyka, będącego wówczas rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej założonej przez siebie samego w Toruniu. Słowa, które padły z jego ust te kilka lat temu, były cytowane przez wszystkie media. Z całą pewnością odbiło się to na politykę naszego kraju. Dyrektor Radia Maryja powiedział wtedy studuentom:

Maria Kaczyńska to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. A „Gazeta Wyborcza” prezentuje cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną.

O. Tadeusz Rydzyk

Szok i niedowierzanie

Dziś już nie jest rektorem założonej przez siebie uczelni, ale cały czas aktywnie uczestniczy w jej życiu. Nadal ma spotkania ze studentami, które bardziej niż wykład, wyglądają jak stronnicze i propagandowe monologi. Zdarza mu się mówić:

Tego nie będę wszystkim mówił. Tego nie piszcie i nikomu nie mówcie.

To nie pierwszy raz, gdy ubliża innym

Raz w czasie audycji Radio Maryja bardzo ostro skrytykował spotkanie w Pałacu Prezydenckim, mówiąc: „Nie nazywajmy szamba perfumerią”. Te słowa mocno uderzyły w samego prezydenta, który domagał się pisemnych przeprosin w gazecie „Wprost”. Krytycznie i bezwzględny był także wobec tego, co Lech Kaczyński mówił o eutanazji. Prezydent był przeciwko wprowadzeniu do konstytucji zapisu o ochronie życia do naturalnej śmierci, co bardzo nie podobało się dyrektorowi:

Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. (…) To jest walka między dwiema lożami. Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza”.

To chyba nie wymaga żadnego komentarza…

Może Cię zainteresować

zamknij