×

Ojciec podciął gardło 10-letniemu synkowi. Mężczyzna trafił do szpitala

Wstrząsająca zbrodnia koło Rzymu. Ojciec podciął gardło 10-letniemu synkowi. Policja zatrzymała w tej sprawie 44-letniego Polaka. Mężczyzna od kilku tygodni miał sądowy zakaz zbliżania się do byłej żony i dziecka.

Sądowy zakaz zbliżania się do rodziny

Ta zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną nie tylko we Włoszech. Do tragedii doszło w miejscowości Vetralla koło Rzymu. 10-letni Matias mieszkał tam ze swoją mamą. Kobieta pochodzi z Albanii. Jej były mąż i ojciec dziecka, to 44-letni Polak.

Kilka tygodni temu mężczyzna otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do synka i byłej żony. Powód? Sąd podjął taką decyzję ze względu na przemoc w rodzinie i alkohol. Jak podają lokalne media, karabinierzy często kontaktowali się z kobietą, by sprawdzić, czy nie jest nękana przez byłego męża. Ale Albanka nie zawiadamiała ostatnio o żadnych niepokojących incydentach.

Ojciec podciął gardło 10-letniemu synkowi

Gdy kobieta wróciła we wtorek do domu, zastała przerażający widok. Znalazła swojego 10-letniego synka z podciętym gardłem. Ale na tym nie koniec… w mieszkaniu leżał także nieprzytomny 44-latek – były mąż kobiety. Według włoskich mediów, to on podciął gardło 10-latkowi.

Policja znalazła nóż, który był narzędziem zbrodni. Najprawdopodobniej chłopiec przebywał w mieszkaniu sam, oczekiwał na powrót mamy. To 10-latek otworzył drzwi ojcu.

44-letniego Polaka przewieziono do szpitala. Lekarze oceniają jego stan jako ciężki. Jak informuje Radio Zet, mężczyzna zostanie przebadany na obecność substancji odurzających i przesłuchany, gdy będzie to możliwe.

W szpitalu znajduje się również mama zamordowanego 10-latka. Kobieta jest w szoku.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij