×

Króla popu zna każdy, ale niewiele osób wie, kto stał tak naprawdę za rozwojem kariery Michaela. Był to jego ojciec, Joe, który od samego początku wiedział, w którą stronę chce prowadzić swoje dzieci. Urodził się w 1928 roku, a zmarł 27 czerwca 2018 roku. W wieku zaledwie 21 lal ożenił się z Katherine, z którą doczekał się 10. dzieci. Do czasu ślubu marzył o tym, aby zostać zawodowym bokserem, jednak rzeczywistość zweryfikowała te plany.

Porzucił karierę na ringu i zamienił ją na… karierę muzyczną. Grał na gitarze w swoim zespole i liczył, że to przyniesie mu sławę i pieniądze

Szybko jednak zrozumiał, że nie ma talentu, ale dostrzegł go w swoich dzieciach, a w szczególności w Michaelu. Z tego też powodu w 1964 roku powstał rodzinny zespół The Jackson 5. Grupa bardzo szybko stała się popularna i odniosła niemały sukces.

Wtedy Joe dostrzegł, jak łatwo manipulować własnymi dziećmi i stawiać im coraz wyższe poprzeczki, aby on sam mógł realizować się finansowo

Coraz częściej dochodziło do przemocy, a despotyczna postawa ojca wywołała lęk i strach u dzieci. Sam Michael wypowiadał się o nim dość surowo. Więcej dowiesz się z filmiku niżej ?

Polecane

Może Cię zainteresować