Kategorie NewsyPolskaŻycie

Rodzeństwo z Izdebek przeszło przez piekło. „Te dzieci nie mówią, tylko szczekają”

Horror w Izdebkach wstrząsnął przed rokiem całą Polską. Sprawa wyszła na jaw przez zaginięcie 12-letniego Damiana. Chłopca udało się odnaleźć, ale przy okazji policjanci odkryli dramat rozgrywający się w jego domu. Rodzice zgotowali dzieciom prawdziwe piekło. Teraz ojciec z Izdebek stanie przed sądem za molestowanie.

Horror w Izdebkach

Rodzeństwo z Izdebek przeżyło prawdziwy koszmar. Rok temu policjanci zaczęli poszukiwania 12-letniego Damiana. Okazało się, że chłopiec noc spędził w lesie, ale na szczęście po dwóch dniach odnalazł się cały i zdrowy. Jednak szukając syna Krzysztofa S., przerażeni funkcjonariusze odkryli co dzieje się w rodzinie. Ojciec nadużywał alkoholu i wszystko wskazywało na to, że molestuje swoje małoletnie córki.

poszukiwania 12-letniego damiana z izdebek
Materiały Policyjne

Ojciec dzieci z Izdebek oskarżony o molestowanie

Niestety podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Ustalenia prokuratury po rocznym śledztwie są przerażające. Śledczy odkryli, że trzy dziewczynki były molestowane seksualnie. Za ich krzywdę odpowiada 38-letni ojciec-pedofil. Prokuratura Okręgowa w Lublinie poinformowała, że każda z nich została wykorzystana przynajmniej kilkukrotnie.

Rodzeństwo z Izdebek przeszło przez piekło. „Te dzieci nie mówią, tylko szczekają”
Materiały Policyjne

Mimo solidnych dowodów ojciec dziesięciorga dzieci nie przyznał się do żadnych zarzutów. Jednak śledczy nie mają wątpliwości. Tym bardziej że według badających go psychiatrów i seksuologa, mężczyzna miał zdolność do rozpoznania swoich czynów i kierowania swoim postępowaniem. To oznacza, że nie ma tutaj mowy o niepoczytalności.

dom w którym mieszkały dzieci z izdebek
YouTube

Zarzuty usłyszy nie tylko ojciec dzieci z Izdebek

Jednak praca prokuratorów nie kończy się tylko na postępowaniu przeciwko ojcu. Osobne śledztwo toczy się przeciwko pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Śledczy są zdania, że nie dopełnili obowiązków i narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i uszczerbek na zdrowiu. Rodzina miała wyznaczonego asystent, który miał regularnie sprawdzać sytuację w domu. Trudno uwierzyć, że nie dostrzegł horroru, który przeżyły dzieci.

dzieci z izdebek
YouTube

Reportaż o horrorze dzieci z Izdebek jest wstrząsający

Wszystko wskazuje, że ojciec dzieci z Izdebek najbliższe lata spędzi w więzieniu

Rodzina korzystała z licznych zasiłków, ale jak podkreślają sąsiedzi, rodzice wydawali wszystko na alkohol. Zaniedbywali i bili własne dzieci. Według relacji jednej z krewnych rodzeństwo miało jeść z misek razem z psem:

Jeżeli pies dostał jedzenie, to dzieci szły i jadły. (…) Niektóre dzieci nie mówią, tylko szczekają. Szczekają, warczą, bo one przebywały z tym psem

dom dzieci z izdebek
YouTube

Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, dzieci wylądowały w placówce opiekuńczej w Sanoku. Teraz przebywają w rodzinach zastępczych. Wydaje się, że 38-letni Krzysztof S. nigdy nie powinien wyjść z celi po tym, co zrobił swoim dzieciom. Jednak za molestowanie trzech małoletnich córek grozi mu tylko 12 lat więzienia.