×

Ofiara gwałtu konfrontuje się z oprawcą. Na żywo w telewizji „Byłam w wieku Twojej córki”

To pierwsza taka konfrontacja na żywo. W telewizji po raz pierwszy pokazano konfrontację ofiary gwałtu z jego oprawcą. Zobaczcie jak wielkie emocje temu towarzyszą. Czy o takiej tragedii da się zapomnieć?

Zniszczył jej życie

Do tego zdarzenia doszło wiele lat temu. Ashwaq Haji była wtedy młodą dziewczyną. Miała zaledwie 14-lat. Zgwałcił ją członek ISIS znanej z brutalnego szerzenia wiary islamskiej. Taki sam los spotkał również inne kobiety i dziewczynki. Mężczyzn i chłopców zabito.

Byłam w wieku twojej córki, twojego syna, twojej siostry. Zniszczyłeś mi życie – mówiła ofiara, nie przestając płakać. Wspominając ten brutalny gwałt-zemdlała.

Wszystko stało się w 2014 podczas gdy bojownicy samozwańczego kalifatu przejmowali kolejne ziemie w Iraku. To właśnie wtedy dziewczyna wraz z tysiącami innych jezydów została zniewolona. Pod przykrywą wiary również zgwałcona i sprzedana na targach niewolników. W tamtym czasie los wszystkich jezydów był ogromną tragedią. Mężczyźni i chłopcy byli zabijani na miejscu, a kobiety i dziewczynki gwałcone. Najgorsze jest, że  ISIS wciąż przetrzymuje i gwałci, co najmniej trzy tysiące jezydek.

 

 

Co sądzicie o całej sytuacji? Jak można wyrządzić taką krzywdę ludziom z tego samego kraju?

Źródła: www.fakt.pl, pikio.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować