×

Odważne słowa Magdy Gessler. Nie wpuści niezaszczepionych osób do restauracji?

Odważne słowa Magdy Gessler. Popularna restauratorka uważa, że wstęp do restauracji powinny mieć wyłącznie te osoby, które się zaszczepią. Królowa TVN-u przywołała przykład Austrii i Szwajcarii.

Restauracje tylko dla zaszczepionych?

Władze Francji, Włoch i kilku innych europejskich krajów zdecydowały się na wdrożenie odważnych rozwiązań w obawie przed kolejną falą pandemii. Jedną z decyzji jest wpuszczanie do restauracji tylko tych osób, które zaszczepiły się przeciwko Covid-19. O takim pomyśle nie chcą natomiast słyszeć polscy restauratorzy. Branża i tak ma ogromne straty do odrobienia po ostatnich miesiącach. Kolejne ograniczenia dla gastronomii mogłyby mieć fatalne skutki. Sęk w tym, że rządzący coraz poważniej rozważają wdrożenie obostrzeń dla niezaszczepionych. Świadczy o tym fakt, że wspomina o nich nawet Jarosław Kaczyński.

Państwo musi robić wszystko co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą. Nie można ulegać tym, którzy mają kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii. Politycy muszą brać odpowiedzialność za trudne decyzje i ponosić ich ryzyko

– powiedział prezes PiS w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Odważne słowa Magdy Gessler

Jeśli rządzący postanowią iść w ślady Włoch, Francji, Grecji i innych europejskich państw, branża gastronomiczna już zapowiada, że się przeciwko temu zbuntuje. Ale najwyraźniej nie wszyscy są w tak bojowych nastrojach.

Magda Gessler twierdzi, że wstęp do restauracji powinny mieć wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko Covid-19. Znana restauratorka wywołała burzę tym, co powiedziała w rozmowie z Plejadą.

Ale będą wchodzić do restauracji ludzie zaszczepieni, wymazani, jak nie, to nie wejdą, tak jak to jest w Austrii, w Szwajcarii

– stwierdziła restauratorka, dodając przy okazji, że w pełni popiera restrykcje dla tych, którzy się nie zaszczepią.

Ciężko jednak przypuszczać, by stanowisko Magdy Gessler stało się oficjalnym stanowiskiem innych polskich restauratorów, którzy nie mają tak komfortowej sytuacji finansowej, jak gwiazda stacji TVN.

Nasza gastronomia nie może się równać z tymi we Włoszech, Anglii czy Francji. Tam lokale gastronomiczne otrzymały godziwą pomoc. Polskie firmy jej nie dostały, więc teraz muszą odrabiać straty

– podkreśla Sławomir Grzyb, sekretarz generalny zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Jego wypowiedź zacytował Business Insider Polska.

Zmuszanie ludzi do szczepienia w taki sposób, że nastawia się gastronomów przeciwko ludziom jest nie do przyjęcia

– dodaje Sławomir Grzyb.

Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować