×

Odnaleziono ciało Lityńskiego. Znajdowało się 200 metrów od miejsca tragedii

Dzisiejsze media społecznościowe obiegła informacja, że odnaleziono ciało Jana Lityńskiego. Legendarny polityk PRL-u zginął ratując swojego psa, który wpadł pod lód.

Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego

Kilka dni temu całą Polskę obiegła informacja, że Jan Lityński utonął w rzece. Legendarny polityk PRL-u wpadł do wody, gdy próbował uratować swojego psa pod którym załamał się lód. Niestety obojgu nie udało się wydostać z pułapki. Na miejscu pojawiły się służby, które błyskawicznie rozpoczęły poszukiwania.

Ciało znaleziono dopiero 6 dni po całym zdarzeniu. Znajdowało się ono 200 metrów od miejsca zdarzenia, zniesione przez prąd. Wcześniej nurkowie potwierdzili, że odnaleziono fragmenty ubrania Lityńskiego.

Jak dowiedział się Fakt24 od brygadiera Karola Kieszkowskiego z mazowieckiej straży pożarnej:

Tożsamość Jana Lityńskiego udało się szybko potwierdzić, bo miał na sobie charakterystyczne ubranie. W akcji brali udział płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Wytypowali miejsce, w którym może znajdować się ciało i trafili w dziesiątkę.

Ogromny miłośnik czworonogów

W rozmowie z Faktem Władysław Frasyniuk przyjaciel Lityńskiego wspomina, że Jan zawsze miał słabość do zwierząt. Jednakże miał szczególne upodobanie względem psów ze schronisk:

To nie były psy rasowe. To były psy, które wyciągał ze schronisk. To były psy, którym mnóstwo czasu poświęcał tak jak ludziom. Przygarniał te psy, które miały potworną przeszłość. Te pokrzywdzone, te psychicznie okaleczone. To, w jaki sposób zajmował się tymi psami, było zdumiewające, fascynujące a czasem nawet denerwujące.

W niezwykle ciepłym tonie wypowiada się także profesor Lena Kolarska-Bobińska była minister nauki i szkolnictwa wyższego. Wspomina zmarłego z pomocą mediów społecznościowych:

Janek Lityński utonął ratując psa. Janek,kochany, mądry, bojowy przyjaciel. Walczył o demokrację, prawdę ,godność robotników. Straszny smutek.

Jan Lityński aktywnie działał w polityce, od czasów PRL-u za co był represjonowany. Za swoją działalność otrzymał liczne odznaczenia.

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl, www.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij