×

Rodzice, którzy odmówili zaszczepienia dziecka nie otrzymają świadczenia 500+?

Już jakiś czas temu zrobiło się w Polsce głośno odnośnie obowiązku szczepień. Zdecydowana większość z nas odnosi się jednak negatywnie do rodziców, którzy nie chcą szczepić swoich pociech. Czy jest na to jakiś sposób? Wiele wskazuje na to, że tak. Wiele osób jest bowiem za tym, aby uchylającym się od profilaktyki odebrać świadczenie 500+.

Czy ten pomysł pomoże w rozwiązaniu problemu?

Co na temat odebrania świadczenia 500+ osobom, które nie chcą szczepić swoje dzieci, sądzą Polacy? Jak wielu z nich jest za, a jak wielu przeciw? To pytanie, które wciąż budzi spore kontrowersje, o czym świadczą przeprowadzone przez portal o2.pl sondaże. Według statystyk aż co czwarty badany uchylił się od udzielenia jednoznacznej odpowiedzi – nie potrafił stwierdzić, czy świadczenie powinno zostać odebrane takim osobom czy tez nie.

o2.pl

Szczepienia dla obcokrajowców

Taka kolej rzeczy nie zmienia faktu, że Polacy chcą, aby szczepić także obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do naszego kraju – szczególnie, gdy pochodzą z państw, które są dotknięte epidemią różnych chorób.

o2.pl

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Świadczenie 500+ powinno zostać odebrane osobom, które nie zamierzają szczepić swoich dzieci?

Może Cię zainteresować