×

Obrzezali 5-miesięcznego synka w domu. Trafił do szpitala z zatrzymaniem akcji serca

Do tragicznego zdarzenia doszło we Włoszech, gdzie rodzice 5-miesięcznego chłopca obrzezali go, co doprowadziło do jego śmierci. W piątek wieczorem chłopczyk trafił do szpitala w Bolonii z powodu zatrzymania akcji serca. Władze w północnej prowincji Reggio Emilia wszczęły dochodzenie przeciwko rodzicom, o których mówi się, że są pochodzenia ghańskiego.

W grudniu 2018 roku na wskutek obrzezania przez rodziców zmarł inny chłopiec, także we Włoszech

Każdego roku we Włoszech przeprowadza się około 5000 obrzezań, ale ponad jedna trzecia jest przeprowadzana nielegalnie. Wielu imigrantów z kraju pochodzi z krajów muzułmańskich, w których obrzezanie jest powszechne i myśli, że będą w stanie ją wykonać w domu bez pomocy specjalistów. Niestety często dochodzi do tragedii.

Newborn baby

Czy obrzezanie jest bezpieczne?

Chociaż jest to stosunkowo prosta procedura medyczna, obrzezanie nie jest całkowicie wolne od ryzyka. Lekarze mogą zalecić obrzezanie mężczyzny lub chłopca, jeśli ma niezwykle napięty napletek, znany jako stulejka, lub cierpi na nawracające infekcje napletka i członka, znane jako balanitis.

Istnieją również dowody na to, że mężczyźni obrzezani mają mniejsze ryzyko zarażenia się wirusem HIV od partnerów HIV-pozytywnych. Nie jest jasne, czy obrzezanie zmniejsza również ryzyko innych zakażeń przenoszonych drogą płciową, ale badania sugerują, że może to zmniejszyć ryzyko zarażenia brodawek narządów płciowych wywołanych przez rodzinę wirusów zwanych HPV. Główne ryzyko operacji to krwawienie i zakażenie.

Obrzezanie jest legalne w całej Europie, chociaż praktyka staje się coraz bardziej kontrowersyjna. Sąd w Niemczech wydał lokalny zakaz w 2012 r. po obrzezaniu czteroletniego chłopca muzułmańskiego, w czasie którego doszło do komplikacji, które zmieniły na stałe ciało chłopca. Jednak rząd niemiecki w tym samym roku wyjaśnił, że procedura jest zgodna z prawem, pod warunkiem, że jest wykonywana przez przeszkolonych praktyków. W następnym roku Rada Europy zaleciła krajom podjęcie kroków w celu zapewnienia dobrych praktyk medycznych i sanitarnych podczas wykonywania obrzezania.

Polecane

Może Cię zainteresować