×

Obostrzenia na październik 2021: Minister Niedzielski zabrał głos w tej sprawie

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przyznaje, że przygotowano obostrzenia na październik 2021. Czego dotyczy wspomniany dokument?

Obostrzenia na październik 2021

Wiele osób obawia się, że rząd podobnie jak rok temu planuje wprowadzić rygorystyczne obostrzenia ograniczające m.in. możliwość przemieszczania się. Na ten moment nie przewidziano takich rozwiązań. Potwierdził to na konferencji prasowej w Kielcach szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski:

Na październik przygotowaliśmy natomiast projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie obowiązujących obecnie obostrzeń. Zasady mają być takie same — zaszczepieni nie mają być wliczani do limitów.

obostrzenia na październik 2021
Twitter

Niedzielski zachwala, że pomimo tendencji wzrostowej, liczby są o wiele mniejsze niż rok temu. Spadły także wskaźniki osób, które muszą być podłączone do respiratorów. Minister uważa, że to pozytywny skutek szczepień:

Porównując do sytuacji sprzed roku, widzimy efekt szczepień. Patrząc na dynamikę wzrostu, to ona różni się znacznie od tej z września 2020 roku. Widzimy olbrzymią różnicę w hospitalizacjach. Jak dobrze pamiętam, było ich dwa razy więcej. Jednakże na ten moment nie możemy się spodziewać spadku tendencji wzrostu.

Jednakże minister zaznacza, że jego ministerstwo jest gotowe na wprowadzanie „radykalnych rozwiązań”, jeśli wskaźniki zachorowań pójdą znacząco w górę.

Sytuacja w Polsce

Ministerstwo wciąż ostrzega, że liczba zakażonych rośnie. Według szacunków do końca września można spodziewać się ponad 1000 zakażeń dziennie, do końca października liczba ta ma wynosić już ponad 5000.

Do 26 września wykonano 37 143 538 szczepień. Z tej liczby ponad 19 374 121 osób zostało w pełni zaszczepionych. Średnia liczba osób, które decydują się na szczepienie wynosi 21 471.

obostrzenia na październik 2021
Twitter
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.gov.pl, dziendobry.tvn.pl, www.rmf24.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij