×

Zwierzyła się chłopakowi, że chciałaby zostać stewardessą. On wpadł w szał i oblał jej twarz kwasem

Miłość potrafi być ślepa i nie widzimy czasem wad drugiej osoby, przez co nie tylko marnujemy czas, ale w niektórych przypadkach może dojść nawet do tragedii. Najgorsza może być chorobliwa zazdrość, która pozbawia ludzi racjonalnego i logicznego myślenia.

29-letnia dziś Kanwal Qayyum w przeszłości chciała zostać stewardessą. Było to jej największe marzenie i bardzo chciała, aby się zrealizowało. Podzieliła się informacją ze swoim chłopakiem, który wpadł w furię. Pakistańczyk nie wyobrażał sobie, że jego kobieta będzie narażona na wzrok innych mężczyzn.

Kanwal wiedziała, że ten pomysł nie spodoba się jej chłopakowi, ale nie myślała, że dojdzie do takiej tragedii… Gdy młoda kobieta spała, mężczyzna zakradł się do jej pokoju i oblał jej twarz żrącym kwasem!

19-latka obudziła się z krzykiem. Od razu trafiła do szpitala, gdzie zaczęła się walka o jej życie. Dziewczyna przeżyła, ale nie udało się uratować jej nosa.

Lekarze nie pozostawiali żadnych złudzeń: jeśli w ogóle uda się w jakikolwiek sposób zrekonstruować twarz, będzie to proces, który potrwa lata. I tak też się stało…

Dokładnie przez 10 lat lekarze walczyli o to, aby Kanwal miała twarz, aby choć w minimalnym stopniu sprawić, żeby czuła się dobrze we własnym ciele… Chirurg Asim Shahmalak z Manchesteru zajął się przeszczepem włosów – w tym brwi i rzęs.

Przed zabiegiem Kanwal tak bardzo wstydziła się tego, że nie ma brwi, że nanosiła je kredką. Zrekonstruowano jej także nos.

Po pierwszej operacji Kanwal wyszła za mąż i postawiła sobie za cel, aby być szczęśliwą. Sam lekarz powiedział, że nigdy nie spotkał dzielniejszej kobiety.

Wiem, że nigdy nie będę wyglądać tak jak przed oblaniem kwasem, ale jestem ogromnie wdzięczna za to, co przez te wszystkie lata lekarze zdołali zrobić.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kwas można kupić za parę groszy w każdym sklepie na ulicy. To jest jak przyzwolenie na wykonywanie zbrodni i zachęcanie do tego, aby samemu karać kogoś za coś, co uważa się za złe.

Dr Shahmalak na operacje przyjeżdżał specjalnie z innego państwa. Nie potrafi zrozumieć tego, że ktokolwiek jest w stanie zrobić komuś taką krzywdę. Niesamowity ból, niewyobrażalne cierpienie nie tylko fizyczne i niekiedy nawet śmierć. Do tego doprowadza chorobliwa zazdrość i przyzwolenie na sprzedaż czegoś takiego jak kwas! Lekarz z własnej kieszeni przeznaczył 50 000 funtów na pomoc Kanwal i pięciu innym kobietom, które spotkało dokładnie to samo.

Płakałem, gdy poznałem historie tych kobiet. Ludzie byli lepiej traktowani w średniowieczu. Brak słów, aby opisać skalę tego czynu. Wiem, że nie zwrócę im twarzy sprzed tej tragedii, ale pomagam z całych moich sił. Ich uśmiech to największa zapłata, jaką mogę dostać.

Polecane

Może Cię zainteresować