×

Nowy Fiat 126 robi furorę! Popularny „maluch” powróci na polskie drogi?

Do niedawna brylował na polskich drogach i był jednym z samochodów, które cieszyły się wśród Polaków największą popularnością. Teraz bardzo rzadko można go spotkać na jezdni czy parkingu. Ale jego widok wzbudza ogromny sentyment. Będzie nowy Fiat 126? Ta propozycja robi furorę!

Hit lat 80. i 90.

Kto nigdy nie tłoczył się w „maluchu” z kilkoma osobami w upalny dzień, ten nie wie, co znaczy jazda ekstremalna. Ale dziś ten pojazd wśród wielu z nas wywołuje piękne wspomnienia. Każdy mały Fiat na drodze to podroż sentymentalna.

W latach 80. i 90. to właśnie m.in. maluchem Polacy jeździli najchętniej. Nie da się ukryć, że popularność tego kompaktowego auta wiązała się głównie z jego ceną i dostępnością – było to właściwie jedno z nielicznych aut, jakie można było kupić na rynku wtórnym. Utrzymanie małego Fiata kosztowało niewiele, a gdy coś się zepsuło, dzięki prostej konstrukcji samochodu można było wykonać większość napraw we własnym zakresie.

Ostatni Fiat 126p wyprodukowano w roku 2000, ale pojazd do dzisiaj ma wielu fanów, nawet w Hollywood (Tom Hanks uwielbia „maluchy”).

Nowy Fiat 126 robi furorę

Czy dzisiaj, gdy wybór samochodów jest tak ogromny, są jeszcze szanse na wielki powrót małego pojazdu?

Fiat 126 może wrócić i to w wielkim stylu! W nowej, nowoczesnej wersji. O ewentualnym powrocie (wciąż niepewnym) znowu zrobiło się głośno za sprawą projektu Fiat 126 Vision. Przy okazji okazało się, że nie tylko Polacy tęsknią za maluchem! Studio projektowe Ma-De Studio przygotowało wizualizację nowego wcielenia kultowego modelu. Efekt wzbudził zachwyt.

Zdecydowaliśmy się zachować, przyjmując nową interpretację, kontur i pewne niepowtarzalne elementy stylistyczne takie jak zwężający się dach z tyłu i kwadratowe reflektory zdominowane przez charakterystyczną linię dookoła pojazdu

– tłumaczył Andrea Della Vecchia, twórca wizualizacji, w rozmowie z Auto światem.

Według serwisu moto.pl, do nowego malucha zmieściłyby się cztery osoby, jednak zmiana byłaby zasadnicza, ponieważ pojazd byłby w pełni elektryczny!

A wyglądałby tak:

Niewykluczone, że Fiat spojrzy na taką propozycję przychylnym okiem!

Źródła: moto.pl, autokult.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij