×

Nowoczesne technologie, które pomagają rzucić palenie. Niewiele osób o nich wie!

Kto choć raz próbował rzucić palenie wie, że jest to niezwykle trudne zadanie. Wytrwanie w postanowieniu i zerwanie z nałogiem często okazuje się torturą psychiczną i fizyczną. Szczere chęci na początku z każdym dniem słabną, a ochota na puszczenie dymka wzrasta. Niewiele osób wie, że na rynku pojawiły się nowe sposoby na walkę z nałogiem.

Nowoczesne technologie, które pomagają rzucić papierosy

Jeszcze kilka la temu takim pierwszym „lekarstwem” na nałóg miały być plastry nikotynowe, tabletki lub specjalne gumy do żucia, które uwalniały nikotynę do organizmu, ale nie w każdym przypadku zdawały egzamin. Lekko przestarzałe metody zostały zastapione nowoczesnymi urządzeniami i produktami.

E-papierosy podczas rzucania palenia

Zaskakujące dla wielu mogą być wyniki badań przeprowadzonych w Katholieke Universiteit Leuven. Wykazały one, że 40% Belgów, którym udało się rzucić palenie wspomagało się e-papierosami. Urządzenia te są mniej szkodliwe od tradycyjnych papierosów.

E-papierosy (jak np. dostępne rynku Vuse ePen) to urządzenia podgrzewające płyn. Podczas używania ich nie wdychamy szkodliwego dymu, tylko inhalujemy parę wodną. Dostarczają do organizmu nikotynę bez substancji smolistych.

Badanie z belgijskiego Uniwersytetu nie jest jedyne. Brytyjska organizacja Action on Smoking and Health przedstawiła podobne analizy. Wynika z nich, że aż 52 proc. z 3,2 miliona dorosłych palaczy e-papierosów w tym kraju przestało palić. Z kolei z niedawnego badania z Hiszpanii wynika, że aż 9 na 10 osób korzystających z e-papierosów w tym kraju ograniczyło lub porzuciło nałóg palenia właśnie dzięki „wapowaniu”.

Podgrzewacze tytoniu nowej generacji

Podgrzewacze tytoniu są potencjalnie mniej szkodliwe o około 90- 95 proc. w porównaniu do tradycyjnych papierosów. W odróżnieniu od e-papierosów zawierają wkłady ze specjalnego tytoniu. Jest to tytoń wysokiej jakości, inny niż w zwykłych papierosach. Podgrzewanie wkładów sprawia, że bez zbędnych i szkodliwych substancji smolistych powstaje nikotynowy aerozol.

Do najnowszych rozwiązań tego typu należy glo hyper +. Nowoczesny podgrzewacz został gruntownie przebadany. Do tej pory przeprowadzono na nim 44 testy behawioralne, 164 analizy chemiczne, 46 badań klinicznych i 75 testów określających wpływ na komórki organizmu. Swoich starszych „kolegów” wyprzedza sposobem i czasem podgrzewania. Glo hyper+ wykorzystuje technologię indukcyjną.

Saszetki nikotynowe

Zaskakujący jest fakt, że tak mało ludzi wie o ich istnieniu. Każda osoba, która chce rzucić palenie powinna je wypróbować. Na polskim rynku dostępna jest marka VELO. Saszetki nikotynowe nie wytwarzają dymu, ani substancji smolistych.

– Niewątpliwie mamy do czynienia z najmniej szkodliwym dla palaczy alternatywnym produktem dostarczającym nikotynę. Jeśli palacze zdobędą się na wysiłek aby całkowicie przejść z palnych wyrobów tytoniowych na woreczki nikotynowe będzie, to tylko z korzyścią dla ich zdrowia a być może również wspomoże to proces uniezależnienia się od nikotyny – mówi Profesor Andrzej Sobczak, kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej

W przeciwieństwie do e-papierosów i podgrzewaczy, są niezwykle dyskretne. Wystarczy umieścić je pod policzkiem. Czas działania jednej saszetki to 30-60 minut.

Może Cię zainteresować

zamknij