×

Koronawirus w Polsce 4.04.2020. Nowe dane, w nocy zmarły kolejne 2 osoby

Liczba hospitalizowanych przez koronawirusa została oficjalnie podana przez Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzono, że wykryto nowe zakażenia i przypadki śmierci.

Nowe zakażenia i przypadki śmierci

Przedstawiciele MZ właśnie poinformowali o nowych przypadkach zakażeń, które zostały wykryte. To 120 osób u których testy potwierdziły koronawirusa i najwięcej zostało wykrytych na Śląsku:

Potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj.podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego.

Niestety poinformowano także o śmierci 2 pacjentów chorych na COVID-19:

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

W tym momencie liczba zakażonych w Polsce wynosi 3503, a łącznie zmarły 73 osoby.

Liczba hospitalizowanych przez koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o kwestiach związanych z koronawirusem w Polsce, a najnowszy raport dotyczy osób przebywających na kwarantannie oraz osób hospitalizowanych. Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy wszystkich osób, które przekraczają granicę w celu podejmowania pracy oraz wróciły z innego kraju w ostatnim czasie. Wczoraj jeden z polskich szpitali poinformował, ze mają oni jedną z najnowocześniejszych maszyn do sprawdzania testów na koronawirusa.

Podobnie jest w przypadku osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi, bądź mieszkają z osobą objętą kwarantanną. Najnowsze informacje podają, że 160 587 osób objęto przymusowym pobytem w miejscu zamieszkania bądź w izolatkach. 41 146 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W szpitalach obecnie 2303 pacjentów z COVID-19 jest hospitalizowanych, a 116 przypadków zakażenia zostało uznane za wyzdrowiałe.  

Pamiętajmy o obostrzeniach, które dotyczą nas wszystkich i starajmy się nie ryzykować zakażenia koronawirusem. Seniorzy znajdują się w grupie wysokiego ryzyka, ale pojawiają się także przypadki śmierci młodszych osób.

Nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem!

 

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować