×

Polski szpital kupił najnowocześniejszy sprzęt do badań testów koronawirusowych

jeden z polskich szpitali zakupił sprzęt do badań testów na koronawirusa. Jest to najlepsza maszyna w swojej kategorii, która wykonuje setki badań dziennie.

Sprzęt do badań testów na koronawirusa

Szpital Uniwersytecki w Krakowie pochwalił się nowym wyposażeniem i to nie byle jakim! Maszyna nazywa się Cobas 6800. Zaprojektowany został do zastosowań o wysokiej przepustowości, takich jak monitorowanie wirusa IVD, badanie przesiewowe krwi oraz badania mikrobiologiczne. Według producenta może on przeprowadzić do 384 testów na 8-godzinnej zmianie. W ciągu 24 godzin oznacza to ponad 1536 testów.

Ogromną zaletą jest fakt pełnej automatyzacji, która wymaga tylko kilku interakcji operatora w ciągu całej doby. Dodatkowo urządzenie posiada możliwość łączenia się z instrumentami przed- i postanalitycznymi, a także tymi powiązanymi z innymi dyscyplinami przy użyciu modułów połączeniowych. Dzięki temu z jego pomocą można stworzyć całkowicie samowystarczalne laboratorium, które przeprowadza wszelkie wymagane badania oraz testy.

Zaprojektowano ją tak,aby można go było łatwo zintegrować z przepływem prac laboratoryjnych od roztworów przedanalitycznych do poanalitycznych, jednocześnie zmieniając sposób wykonywania badań molekularnych. Czy Cobas 6800 będę pomocny po pandemii? Nawet bardzo! Wykonywanie testów na koronawirusa to tylko ułamek jego możliwości i szpital na pewno będzie korzystać regularnie z jego możliwości.

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się wnętrze maszyny z tej samej serii:

 

Źródła: diagnostics.roche.com, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować