×

Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Od dziś wiele się zmieni w naszym zyciu!

Już dziś w życie wchodzą nowe obostrzenia. Od 1 grudnia bardzo wiele się zmieni. Limity staną się bardziej restrykcyjne w wielu miejscach, m.in. w kościołach, kinach czy obiektach sportowych, ale i w galeriach handlowych. Oznacza to, że w okresie przedświątecznym możemy liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Co więcej, zmienią się też zasady dla podróżujących.

W związku z kolejnym wariantem koronawirusa o nazwie omikron nowe obostrzenia od 1 grudnia

Nowe obostrzenia od 1 grudnia wiele zmienią w naszej codzienności. Wchodzą one w życie w ramach pakietu alertowego, który związany jest pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie omikron. W poniedziałek poinformował o tym minister zdrowia Adam Niedzielski. Mają one obowiązywać od dziś do 17 grudnia. Oczywiście minister zastrzegł, że jeśli sytuacja ulegnie pogorszeniu, mogą one zostać przedłużone. Wiele więc wskazuje na to, że utrudnią nam życie w okresie przedświatecznym.

nowe obostrzenia od 1 grudnia
Twitter

Co dokładnie się zmieni?

Do 50% zajętych miejsc zmaleją limity w kościołach. hotelach, lokalach gastronomicznych, a także i w obiektach kulturalnych takich, jak kina, teatry, filharmonie, opery. Tak samo ma być teraz w obiektach sportowych – basenach czy aquaparkach.

W wydarzeniach sportowych poza obiektami sportowymi może brać udział już nie 500, a 250 osób. Z kolei w imprezach okolicznościowych może brać udział jedynie 100 osób. Jednak limit nie dotyczy w pełni zaszczepionych osób.

Na siłowniach, w klubach i centrach fitness, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach będzie mogła znajdować się jedna osoba na 15 m kw. Podobnie w przypadku obiektów handlowych.

Przypomnijmy, że nowy wariant koronawirusa o nazwie omikron został wykryty całkiem niedawno, bo 11 listopada w Bostwanie. Według najnowszych informacji wiele wskazuje na to, że jest ona o wiele bardziej zakaźna, ale jednocześnie jej objawy są raczej łagodniejsze.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować