×

Nowe obostrzenia na Sylwestra i Nowy Rok? Jarosław Gowin odpowiada

Nowe obostrzenia na sylwestra i Nowy Rok? Dzisiaj rząd Mateusza Morawieckiego przedstawi obostrzenia, które będą obowiązywały po 27 grudnia. Ale pojawiły się już pierwsze nieoficjalne doniesienia. Rąbka tajemnicy uchylił Jarosław Gowin.

Nowe obostrzenia na sylwestra

Fajerwerki, tłoczne imprezy, tańce do białego rana, Sylwester w górach i szusowanie na nartach  — nie tym razem. Rządzący planują nowe obostrzenia. Konkrety poznamy dzisiaj, ale już teraz jest niemal pewne, że w tym roku nie będzie można obchodzić w Polsce sylwestra poza gronem ograniczonym właściwie tylko i wyłącznie do domowników. Rąbka tajemnicy uchylił wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Onetem.

Dzisiaj odbyła się ważna narada, a o wynikach tej narady poinformują jutro (w czwartek – red.) premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Niedzielski

– powiedział Gowin.

Chodzi o okres od 28 grudnia do 17 stycznia. Gowin zdradził, że rząd zastanawia się nad zakazem podroży służbowych w tym okresie.

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że w sylwestra możemy się również spodziewać zakazu przemieszczania się.

Zakaz przemieszczania się w sylwestra ma dotyczyć podróży między miastami. Imprezę będzie można zorganizować w kameralnym gronie do 5 osób, najlepiej w gronie rodzinnym

– informuje Wirtualna Polska.

Służby będą interweniować, jeśli zobaczą gdzieś. np. kilkanaście samochodów zaparkowanych pod domem czy lokalem.

Zamknięte hotele i stoki narciarskie

Ci, którzy liczyli na ponowne otwarcie restauracji, barów czy hoteli, będą z pewnością rozczarowani. Pytany o tę kwestię Jarosław Gowin nie pozostawia złudzeń.

Branża hotelarska, jak i gastronomiczna są na samym końcu, jeśli chodzi o likwidację obostrzeń

– powiedział wicepremier.

Co więcej, rząd myśli o zaostrzeniu restrykcji z powodu licznych przykładów łamania obostrzeń przez przedsiębiorców. Możliwe, że po 28 grudnia rządzący całkowicie zamkną hotele, pensjonaty i stoki narciarskie.

Z hoteli będą mogli jedynie korzystać medycy, którzy np. zostali oddelegowani do pracy w szpitalach tymczasowych, także przedstawiciele służb, którzy są oddelegowani do wykonywania zadań w innych miejscowościach

– zdradza informator Wirtualnej Polski.

Rząd zamierza rozwiązać w ten sposób problem pensjonatów, które oferują „schowki na narty” i hoteli, którzy zapraszają gości na „pobyt służbowy”. Tych, jak można zauważyć na drogach prowadzących w góry przed weekendem, nie brakuje.

Szczegóły nowych obostrzeń poznamy dzisiaj. Możliwe, że rządzący podejmą radykalne kroki, ponieważ w wielu europejskich krajach władze zdecydowały się na zaostrzenie restrykcji.

Cóż… z nowych obostrzeń z pewnością ucieszą się pieski. I chyba tylko one.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij