×

Nostradamus przewidział pandemię koronawirusa? Tak można interpretować jego wizje

Według internautów i ich teorii Nostradamus przewidział pandemię koronawirusa. Wszystko za sprawą kilku wersetów jego przepowiedni.

Nostradamus przewidział pandemię koronawirusa

Internauci nie ustają w poszukiwaniu przyczyn oraz skutków obecnej pandemii. Niektórzy jednak wolą się skupić na bardziej mistycznych aspektach i dostrzegają, że Nostradamus to przewidział. Według nich przewidział on obie wojny światowe, dojście Hitlera do władzy czy atak na World Trade Center.

W swoje wróżby tworzył na podstawie astrologii i wróżenia z gwiazd. Według jego teorii w ciałach niebieskich są zapisane fragmenty przyszłości, które wprawne oko rozczytuje i zapisuje. Do tego korzystał z numerologii, a swoje proroctwa odpowiednio zaszyfrował. To sprawia, że od lat rozpala wyobraźnię wszystkich osób, które chcą poznać tajemnice przyszłości.

Fanów oraz badaczy najsłynniejszego jasnowidza poruszył dokładnie ten fragment jego przepowiedni:

Pau, Werona, Vincennes, Saragossa

Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.

Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,

Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko.

Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,

Plaga, grzmoty i grad po Marsie:

Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,

Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary.

Mamy tutaj odniesienia do Włoch oraz Francji, które mocno zostały dotknięte pandemią. Według fanów teorii spiskowych interpretacja tych wersetów oznacza, że cała pandemia nie potrwa długo, jednak jej skutki będą niszczycielskie dla obecnego świata. Trudno się z tym nie zgodzić bowiem wielu przedsiębiorców przechodzi ogromny kryzys, a ekonomiści grzmią, że czeka nas potężny kryzys ekonomiczny.

Jasnowidz czy zdolny mówca?

Podstawą każdej przepowiedni są mgliste przesłanki i różne elementy, do których można się odnosić. Dlatego można je interpretować niejednokrotnie w dowolny sposób. Nostradamus był aptekarzem oraz lekarzem i widział skutki Czarnej Śmierci, która zalała cały kontynent europejski. Warto wspomnieć, że walczył z epidemią stosując metody, które nikt w tamtych czasach nie uznawał za potrzebne. Nakazał wytępić gryzonie, wietrzyć pomieszczenia chorych oraz podawać im duże ilości wody. Dzięki swojej wiedzy zdobył spore wpływy i uznanie.

Widząc rozwój choroby nie jest zaskakujące, że przewidział powrót takiej zarazy. Jednakże to nie jest pierwsza ogromna pandemia w krajach Europy. W 1918 roku po I Wojnie Światowej wybuchła epidemia Hiszpanki, która także dotknęła Włochy. Dlatego równie dobrze można odnaleźć odniesienie Nostradamusa do tej kwestii. Dlatego wśród środowisk akademickich panuje przekonanie, że podobnie jak horoskopy, proroctwa XVI-wiecznego Francuza są na tyle mgliste, że można je interpretować w każdy sposób.

A co wy sądzicie o jego przepowiedniach?

Źródła: www.se.pl, www.planeta.pl, kobieta.wp.pl, tech.wp.pl
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), Wikipedia

Polecane

Może Cię zainteresować