×

5 przepowiedni, które się sprawdziły! To nie zwykłe domysły, lecz udowodnione fakty

Wizje, proroctwa a może bzdurne przepowiednie? Człowiek od tysięcy lat starał się przewidywać przyszłość i kierować swoim losem. Wielu mistyków swoje przebłyski nadchodzących wydarzeń opisywało mglisto, pozostawiając duże możliwości interpretacji. Były jednak takie przepowiednie, które się sprawdziły!

przepowiednie które się sprawdziły
Pixabay

#1 Kalendarz Majów

Data 21 grudnia 2012 roku n.e. według długiej rachuby, to 13.0.0.0.0. 4 ahau 3 kankin. Część wyznawców teorii spiskowych uważała tę datę za koniec świata. W zasadzie proroctwo się dokonało. Nastąpił koniec… kalendarza i rozpoczęła się kolejna epoka według Majów. Tworzyli oni bowiem bardzo długie rachuby i dzielili je w ogromnych przedziałach czasowym. Sama data w ich kulturze niewiele znaczyła i nie miała żadnego powiązania z nadciągającym kataklizmem, który miałby zniszczyć cały świat.

przepowiednie które się sprawdziły
Wikipedia

#2 Tesla i wizja technologii

Nikola Tesla był jednym z największych geniuszów w zakresie technologii, a jego pomysły wyprzedzały epokę. Ten serbski inżynier na początku XX wieku przewidział wiele rzeczy, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. Można powiedzieć, że przewidział powstanie Internetu, sieci Wi-Fi, smartfonów, czy wideo-rozmów.

Gdy o tym opowiadał, uważano go za szaleńca i człowieka o małej(!) wyobraźni. Rzekomo po jego śmierci rząd USA wysłał ludzi, aby zdobyć jego projekty. Całe mieszkanie zostało wywrócone do góry nogami. Mówiono o potężnej broni i wielu niezwykłych maszynach wojskowych, które miały odmienić pola bitew ówczesnego świata.

proroctwa
Flickr

#3 Wybór Papieża Polaka

Czesław Klimuszko to polski duchowny, który zyskał sławę, jako wizjoner i zielarz. Niejednokrotnie jego proroctwa się sprawdzały. Jedną z nich była ta, mówiąca, że Polak zostanie papieżem. Przed konklawe miał podobno powiedzieć: „Jeśli nie wyjdzie Włoch, to będzie to Wojtyła”.

Rzekomo w przepowiedni Malachiasza również wspomniany był Jan Paweł II, o czym świadczyć miało zdanie De labore Solis (z pracy Słońca). Zwolennicy tej przepowiedni zauważają, iż papież Polak urodził się 18 maja 1920, czyli w dniu zaćmienia Słońca.

Wikipedia

#4 Zatonięcie Titanica

W 1898 roku pisarz Morgan Robertson opublikował swoją książkę „Upadek Tytana”. Opowiadała ona o wielkim statku pasażerskim – Tytanie, który miał być niezatapialny i tak bezpieczny, że nie było na nim szalup ratunkowych. W trakcie swojego trzeciego rejsu kolos uderza jednak w górę lodową i znika w odmęcie oceanu.

Brzmi znajomo? W 1912 roku, czyli 14 lat po publikacji książki, taki sam los spotkał Titanica. Pisarz po katastrofie zmienił treść swojej książki, aby opowieść w lepszym stopniu pokrywała się z realną katastrofą. Z kolei w swoich kolejnych dziełach opisał peryskop w łodziach podwodnych (w ówczesnym czasie nikt nie słyszał o takim wynalazku) oraz wojnę USA z Japonią, która wybuchła wiele lat później. 

przepowiednie które się sprawdziły
Wikipedia

#5 Jules Verne przewidział lądowanie na Księżycu

Twórczość Julesa Verne’a jest uważana za jedną z pierwszych w gatunku Sci-Fi. W swojej książce „Z Ziemi na Księżyc” wydanej w 1865 roku, opisał on wyprawę ludzi na Księżyc. Za pomocą specjalnego pocisku i ogromnej armaty, człowiek po raz pierwszy mógł postawić na nim stopę.

Opisał on nawet zjawisko nieważkości w kosmosie, choć naukowo miało to miejsce dużo później. Powieść zyskała wielkie uznanie i pisarz kontynuował ją w późniejszych dziełach.

Bzdurne przepowiednie

Wikipedia

Znacie inne tajemnicze przepowiednie, które się sprawdziły?

Źródła: www.youtube.com,
Fotografie: Imgur.com (miniatura wpisu), Pixabay, Flickr, Wikipedia

Może Cię zainteresować

zamknij