×

Obok ciała 3-latka znaleziono jego psa. Zwierzak podczas pożaru próbował ratować swojego przyjaciela

W ubiegłym tygodniu w stanie Waszyngton, doszło do ogromnej tragedii. W wyniku pożaru domu, życie stracił 3-letni chłopiec Noah. Reszta rodziny: 3 dzieci i jedna osoba dorosła, zdołali uciec. Wraz z dzieckiem odszedł jego pies, który nie opuścił malucha w tak dramatycznej chwili.

Rzecznik prasowy Straży Pożarnej Brian Schaeffer poinformował, że pożar wybuchł około 23.30.

3-latek został znaleziony w swoim łóżku wraz z ulubioną maskotką. Obok ciała dziecka znajdował się jego czworonóg. Zwierzak prawdopodobnie próbował uratować swojego przyjaciela, kiedy pokój Noaha został pochłonięty przez płomienie i dym.

smierc-dziecka-i-psa-1

Brian Schaeffer  dodał, że ogień był bardzo intensywny zwłaszcza w tej części domu, gdzie został znaleziony 3-latek.

„Ogień stopił wszystko. Tego nie dało się przeżyć.” – wyjaśnia.

Z relacji strażaków wynika, że rodzina Noaha mieszkała w wynajętym domu. Jak się okazuje z alarmu pożarowego została wyjęta bateria, dlatego urządzenie nie mogło zadziałać. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana. W sprawie śmierci dziecka prowadzone jest dochodzenie.

smierc-dziecka-i-psa-3

„Płomienie wychodziły przez okno. Pobiegłem na dół i powiedziałem żonie, aby zadzwoniła po pomoc! Krzyczałem wiele razy” – powiedział stacji KXLY-TV jeden z sąsiadów.

smierc-dziecka-i-psa-4

Kolejny świadek, który również pragnie zachować anonimowość, powiedział, że słyszał głośne dźwięki i natychmiast obudził swojego partnera. Kobieta relacjonuje:

„Światło strzelało przez okno sypialni. Pobiegliśmy w stronę płonącego domu i zaczęliśmy kopać w drzwi. Słyszeliśmy krzyki ludzi wołających o pomoc – to było przerażające… Staraliśmy się znaleźć ich węże ogrodowe, aby próbować gasić pożar.”

Para próbowała ugasić pożar, do momentu przyjazdu służb.

smierc-dziecka-i-psa-6

Niestety nie udało się uratować wszystkich domowników. 3-letni Noah i jego towarzysz odeszli. Czworonóg nie opuścił swojego przyjaciela i trwał wiernie przy jego boku do samego końca.

Może Cię zainteresować

zamknij