12 najbardziej niezwykłych zawodów świata. To dziwne, że znajdują się chętni na te stanowiska

Są zawody, które wydają się być tak absurdalne, że prawie niemożliwe, aby istniały. A jednak! Mamy dziś dla Was listę 12 właśnie takich nieprawdopodobnych zawodów. I wiecie co? Naprawdę są ludzie, którzy chętnie je wykonują…

#1 Nurek golfowy

Tak, wiem – dziwnie to brzmi, ale taki zawód naprawdę istnieje. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za zbieranie piłeczek z dna stawów na polach golfowych. Jeżeli lubisz pracę na świeżym powietrzu, kochasz nurkowanie, nie boisz się np. węży czy innych stworzeń, które mieszkają w podmokłych miejscach, jest to praca dla Ciebie!

#2 Profesjonalny „przytulacz”

Zdziwilibyście się, jak wiele firm oferuje takie usługi! Człowiek nie musi robić nic innego niż przytulanie drugiej osoby, a może za to zarobić od 60$ do 80$ dolarów za godzinę.

#3 Tester łóżek

Taką osobę zatrudniają zazwyczaj hotele oraz firmy produkujące materace czy poduszki. Prawda jest taka, że płacą Ci przede wszystkim za to, że śpisz… Czy nie jest to wymarzony zawód? Jednak nie do końca taki prosty. Dobry tester łóżkowy musi wiedzieć, w jaki sposób się położyć, aby ocenić czy materac nie ma np. spadków.

#4 Tester karmy dla zwierząt

12 najbardziej niezwykłych zawodów świata. To dziwne, że znajdują się chętni na te stanowiskaUdostępnij

W końcu zwierzęta to nasi najlepsi przyjaciele, dlatego człowiek musi upewnić się, że dostają smaczne posiłki. Taki tester ocenia smak oraz jakość zwierzęcego jedzenia.

#5 Wąchacz chusteczek higienicznych

Na pewno zorientowaliście się, że chusteczki higieniczne zawsze pachną wspaniale. Zawdzięczamy to właśnie pracy wąchaczy. Sprawdzają chusteczki już u producentów, aby upewnić się, że zapachy nie są drażniące lub po prostu nieprzyjemne. Jednak w tym zawodzie znalezienie pracy graniczy z cudem.

#6 Kontroler skuteczności kremów do ciała

I nie mam tu na myśli osób, które testują kosmetyki. W tym przypadku chodzi o kogoś, kto sprawdza skórę osób, które używają danych kremów – czy jest aksamitna w dotyku, czy poprawił się jej wygląd itd.

#7 Zastępca w kolejce


Waiting in line = queueing
Udostępnij

Jeżeli nie lubisz stania w kolejce, zawsze możesz zatrudnić osobę która zrobi to za Ciebie. Tylko, że wtedy zakup najnowszego iPhone’a z pewnością wyjdzie o wiele drożej….

#8 Tester zjeżdżalni wodnych

Taki zawód to przecież całoroczne wakacje! Oczywiście wykonywanie go wiąże się z licznymi podróżami i wyjazdami.

#9 Zbieracz jadu węży


DSC_3975a
Udostępnij

Jad węży używany jest do wielu rzeczy, a przede wszystkim do produkcji antidotum na daną truciznę. Sprawia to, że wbrew pozorom zapotrzebowanie na niego jest naprawdę duże.

#10 Zbieracz robaków


worms
Udostępnij

Prosta praca, która polega na spacerach na świeżym powietrzu i poszukiwaniu robaków. Po co? Na przykład po to, aby można było kupić je później w sklepie wędkarskim na przynętę.

#11 Nagi model

carlosrodriggsart.deviantart.com
Udostępnijcarlosrodriggsart.deviantart.com

Całkowite rozebranie przed dużą grupą ludzi nie jest łatwe. Jednak są osoby, które nie mają z tym problemu i to właśnie one świetnie sprawdzają się w roli modela pozującego nago. Takim ludziom potrzeba jednak wiele pewności siebie, a także zdolności do utrzymania jednej pozycji, nawet przez wiele godzin.

#12 Wąchacz pach


Lautenberg Laboratories - Postcard
Udostępnij

Brzmi nieco obrzydliwie, prawda? Osoby na tym stanowisku są odpowiedzialne ze sprawdzanie jakości oraz skuteczności dezodorantów. Zdarza się, że muszą obwąchać nawet i 60 pach w ciągu jednej godziny.

Na który z tych zawodów moglibyście się skusić, a o którym z nich nie byłoby mowy?

Źródło: brightside.me | Fotografie: instagram.com, facebook.com, youtube.com