×

7 sygnałów, które wskazują na to, że twój związek zmierza w złą stronę. Być może pora się rozstać

Związki to bardzo ważna część naszego życia. Jest to pierwszy etap na drodze do stworzenia rodziny.

Choć każdy związek przechodzi wzloty i upadki, ważne jest, by być pewnym, że jesteśmy z właściwą osobą. Czasem tkwimy w toksycznym związku ze strachu lub wstydu, jednak takie zachowanie nigdy nie działa na naszą korzyść.

Warto więc obiektywnie spojrzeć na relację łączącą cię z partnerem, by stwierdzić czy przypadkiem nie tkwisz w nieudanym związku bez przyszłości.

Sprawdza twój telefon

You’re Strong Enough To Leave Your Toxic Relationship Behind

Jeśli partner sprawdza twój telefon, czyta twoje maile lub prywatne wiadomości, oznacza to, że nie ma do ciebie zaufania. Naruszanie prywatności nie jest zdrowe, nawet jeśli odbywa się za twoją zgodą. Brak zaufania i szacunku z góry skazuje związek na niepowodzenie.

Mówi ci jak masz się zachowywać

Czasem chodzi o drobne sprawy jak ubrania, fryzura czy cokolwiek związanego z wyglądem, w innych przypadkach chodzi o zachowanie. Jeśli partner mówi ci jak się zachowywać i co mówić, jest to sygnał do niepokoju. Nikt nie powinien odbierać ci osobowości ani mówić, jak się prezentować.

Zabrania ci spotykać się ze znajomymi

https://flic.kr/p/okQaEe

Obydwoje czasem potrzebujecie spędzać czas z innymi ludźmi. Nawet jeśli macie wspólned grono znajomych, jest to zupełnie normalne. Jednak jeśli druga połówka stara się ograniczać twój kontakt z innymi osobami, z pewnością jest to sygnał do niepokoju.

Boisz się wyrazić swoja opinię

Zdrowy związek opiera się na wzajemnym szacunku, zaufaniu i szczerości. Kiedy brakuje któregoś z tych składników, warto przemyśleć czy faktycznie powinniście być razem.

W obecności partnera czujesz się źle

Abundance LifeStyle: Toxic Relationships Are Like Blood-Sucking Vampires

Przy osobie, która cię kocha czujesz się wyjątkowo. Choć każdy z nas ma kompleksy, partner z pewnością nie podkreśla ich na każdym kroku. Wsparcie to normalna rzecz w związku, jednak obraźliwe komentarze i ciągła krytyka już nie. W udanym związku powinniście się wzajemnie akceptować i czuć komfortowo.

Partner cię kontroluje

Może tutaj chodzić o najróżniejsze kwestie jak znajomi czy pieniądze. Obydwoje jesteście dorośli i żadne z was nie powinno kontrolować tego drugiego, szczególnie jeśli chodzi o kwestie finansowe.

Twoja rodzina i przyjaciele się martwią

12 indicators that show you are dating the wrong man

Jeśli rodzina i przyjaciele mówią, że twój partner nie jest dla ciebie dobry, warto się nad tym zastanowić. Z pewnością muszą istnieć jakieś dowody, przez które tak uważają. Być może mają więcej racji, niż ci się wydaje.

Może Cię zainteresować

zamknij