×

Nietypowe objawy koronawirusa. Przekonał się o nich znany sportowiec

Guy Cisternino, znany sportowiec i siedmiokrotny mistrz federacji IFBB, trafił do szpitala z objawami wskazującymi na zakrzep w nodze. Szybko okazało się, że mężczyzna choruje na COVID-19. Nietypowe objawy koronawirusa zaskakują nawet lekarzy… Teraz Guy Cisternino ostrzega innych.

Silny ból w łydce

Trzy tygodnie temu kulturysta Guy Cisternino zaczął odczuwać silny ból w łydce. Po zabiegach u fizjoterapeuty, jego dolegliwości się zmniejszyły, więc po czterech dniach, sportowiec nagrał wideo promocyjne dla sponsorów.

Gdy zrobił wykrok, ból powrócił ze zdwojoną siłą. Guy ponownie skorzystał z terapii, tym razem falą uderzeniową. To wystarczyło, żeby ukoić ból, ale zaledwie na jedną noc.

Nazajutrz sportowiec obudził się z czerwoną, gorącą i opuchniętą nogą.

Nietypowe objawy koronawirusa

Do listy nietypowych objawów koronawirusa, dołączyła zakrzepica, o czym boleśnie przekonał się Guy Cisterino.

Lekarze powiedzieli, że mnóstwo osób trafia do szpitala z zakrzepami spowodowanymi koronawirusem. Nie miałem o tym pojęcia

– mówi sportowiec w opublikowanym na Instagramie nagraniu.

Jak informuje prof. Beverly Hunt, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z krzepnięciem krwi, pacjenci z koronawirusem mają niezwykle lepką krew. Prof. Hunt twierdzi, że sama nigdy wcześniej takiej nie widziała. Ta lepkość krwi powoduje z kolei zakrzepicę żył głębokich.

Już wstępne raporty z Chin wskazywały na podobne problemy u zakażonych pacjentów. Jak informuje Radio ZET, chodzi o to, że podczas zakażenia koronawirusem ciało produkuje cytokiny, które sprawiają, że wątroba zaczyna wytwarzać więcej białek krzepnięcia.
Zakrzepica jest więc jedną z głównych pozycji na liście nietypowych objawów koronawirusa. Oprócz niej, jak dotąd trafiły tam również:

  • ból jąder
  • biegunka
  • problemy skórne (m.in. „covidowe palce” – czerwone lub fioletowe przebarwienia na palcach przypominające odmrożenia)
  • zapalenie spojówek
  • utrata smaku i węchu

Co ciekawe, niektóre z nich, jak „covidowe palce”, obserwuje się u osób, które stosunkowo łagodnie przechodzą chorobę. Niedawno pisaliśmy także o tajemniczej chorobie, która atakuje dzieci. Chodzi o chorobę Kawasaki, objawiającą się m.in. wysypką, brakiem apetytu, obrzękiem rąk i nóg i wymiotami.

Lekarze stwierdzili, że choroba Kawasaki ma silny związek z zakażeniem koronawirusem.

Czy do listy nietypowych objawów, towarzyszących COVID-19, dołączą kolejne pozycje?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij