×

Dziewczynka włożyła kwiaty do wózka swojej siostry. Okazały się groźną rośliną!

Niemowlę poparzone Barszczem Sosnowskiego. Starsza siostra włożyła do wózka młodszej kwiatki. Nie spodziewała się, że to groźna roślina.

Niemowlę poparzone Barszczem Sosnowskiego

Do przykrego incydentu doszło w Wielkiej Brytanii. Lexie włożyła niewinnie wyglądające kwiatki do wózka swojej młodszej siostry, Lottie. Dziewczynka nie wiedziała, że zerwana roślina jest niebezpieczna dla skóry i może wyrządzić prawdziwą krzywdę.

29-letnia mama była przerażona, kiedy u jej 3-miesięcznej córki pojawiły się objawy poparzenia twarzy. Kobieta od razu wezwała pogotowie. Niemowlę zostało przewiezione do szpitala w Lancaster, gdzie spędziło noc na oddziale intensywnej terapii. Następnego dnia dziewczynka trafiła do specjalistycznego centrum medycznego, który zajmuje się poparzeniami skóry.

Tymi „kwiatkami” okazał się Barszcz Sosnowskiego. 3-miesięczna dziewczynka przeżyła, ale na jej twarzy pozostały duże blizny, będące skutkiem silnego poparzenia. Mama Lottie ma wyrzuty sumienia.

Kiedy tylko pomyślę, co spowodowało rany Lottie, czuję poczucie winy. To koszmar każdej matki. Niestety, Lexi, która włożyła kwiatki do wózka, jest na tyle duża, że rozumie co się stało i również ma poczucie winy.

Kobieta dostała nauczkę na całe życie. Teraz ostrzega innych przed tą niewinnie wyglądającą rośliną:

Kwiaty rośliny wyglądają tak ładnie. Niestety są zabójcze dla dzieci. Proszę, nie pozwalajcie dzieciom ich zrywać. Czy ktokolwiek by podejrzewał, że taka ładna roślina może być tak groźna?

Niebezpieczna roślina

Barszcz Sosnowskiego pochodzi z rodziny selerowatych. Początkowo roślina występowała jedynie w rejonach Kaukazu. Jednak z łatwością dotarła też w inne rejony świata. Obecnie w dużych ilościach występuje w Europie Wschodniej i Środkowej. Charakteryzuje się silnie toksycznymi właściwościami.

Nie jest łatwo pozbyć się tej rośliny, ponieważ wykazuje ona duże zdolności regeneracyjne. Barszcz Sosnowskiego może kiełkować przez kilka lat i w bardzo szybkim tempie prowadzić do degeneracji środowiska.

W Polsce możemy znaleźć kilka zabójczych roślin. Jednym z nich jest toksyczny Bieluń Dziędzierzawa, który może wywołać atak psychotyczny, a nawet doprowadzić do śmierci.

Źródła: parenting.pl, pacjenci.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować