×

10 znanych osób, które udowodniło, że pomimo defektów, warto jest walczyć o swoje marzenia

Wiele osób traktuje swoją inność jak wadę, coś złego. Szkoda, że wielu z nas nie docenia strony, gdzie inność może być tożsama z wyjątkowością. Wszystko zależy od nastawienia i punktu widzenia. Dlatego też podziwiamy ludzi, którzy coś pozornie negatywnego potrafili wykorzystać na swoją korzyść i dzięki temu osiągnęli sukces. Nie pozwól, by niedoskonałości stanęły na twojej drodze.

Winnie Harlow

Winnie, która cierpi na bielactwo, już od dzieciństwa marzyła o karierze na wybiegu. Jednak inne dzieci wyśmiewały się z niej i nazywały ją ‘Krową’ i ‘Zebrą’. Winnie jednak nie miała zamiaru się poddawać. Wzięła udział w amerykańskiej edycji ‘Top Model’ i stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek na świecie. Podczas jednej z konferencji otwarcie powiedziała, że bielactwo to stan skóry, a nie klątwa rujnująca życie.

Stephen Hawking

Kiedy Hawking miał 21 lat, lekarze zdiagnozowali u niego stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp prowadzi do paraliżu. Lekarze poinformowali młodego absolwenta Oxfordu, że pozostało mu dwa i pół roku życia. Jednak Hawking nie tylko kontynuował studia, ale również stał się najbardziej znanym teoretykiem fizyki naszych czasów. W 1985 roku naukowiec stracił zdolność mówienia, ale nie stało się to dla niego przeszkodą w realizowaniu planów.

Peter Dinklage

Gwiazda „Gry o Tron”, „Opowieści z Narnii” i „X-Mena” jest żywym dowodem na to, że charyzma, talent i ciężka praca jest ważniejsza, niż jakiekolwiek standardy i ograniczenia. Peter bardzo często stroi sobie żarty ze swojej karłowatości. Kiedyś nawet powiedział „Myślę, że gdy moja mama była w ciąży pojechała odwiedzić elektrownię jądrową”.

Viktoria Modesta

Ta dzielna dziewczyna jest często nazywana pierwszą bioniczną artystką pop. Ze względu na obrażenia, Viktorii została amputowana noga poniżej kolana i zastąpiona sztuczną kończyną. Viktoria jest silna i uznaje swoją niepełnosprawność jako ‘twórczą przewagę’. Regularnie pozuje do kolorowych magazynów i tym stara się łamać stereotypy.

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone w skutek błędu medycznego doznał uszkodzenia nerwu twarzowego. To doprowadziło do częściowego paraliżu lewej dolnej części twarzy i trwale zaburzyło zdolności mówienia. Choć jego problemy wydawały się niezgodne z naturą ścieżki aktorskiej, Sylvester był gwiazdą ponad 50 filmów.

Jamie Brewer

Aktorka i modelka z zespołem Downa zyskała sławę wcielając się w jedną z głównych ról w serialu „American Horror Story”. Co więcej, była pierwszą kobietą z zaburzeniem genetycznym, która pojawiła się na wybiegu podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.
„Chcę, by wszystkie młode kobiety spojrzały na to co robię i powiedziały sobie, że dla nich też wszystko jest możliwe. Pragnę inspirować innych i zachęcać, by nigdy nie ukrywali tego kim naprawdę są”.

Forest Whitaker

Wrodzone opadanie powieki lewego oka nie przeszkodziło Forestowi w osiągnięciu oszałamiającego sukcesu w swojej aktorskiej karierze. Otrzymał Oscara za najlepszego aktora, a także został laureatem Złotego Globu, Emmy i nagrody Vafta. Krytycy często podkreślają, że opadająca powieka dodaje mu tajemniczości.

RJ Mitte

Od wczesnego dzieciństwa Mitte cierpi na porażenie mózgowe. W serialu „Breaking Bad” zagrał rolę Waltera White Juniora. RJ jest również bardzo zaangażowany w pomoc osobom z problemami fizycznymi.

Marlee Matlin

Marlee jest jedyną niesłyszącą osoba, która otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki. Debiut Marlee mogliśmy zobaczyć w filmie „Dzieci gorszego Boga”. Pojawiła się również w serialach „Gotowe na wszystko” czy „Mam na imię Earl”.

Nick Vujicic

Człowiek, który urodził się z rzadką chorobą genetyczną – tetra amelią (brak kończyn) – wciąż inspiruje miliony. Nickowi nie tylko udało się zbudować szczęśliwą rodzinę, ale również napisał kilka książek, które przypominają nam, że nie ma rzeczy niemożliwych, a bariery są stawiane przez nas. Obecni Nick jest mówcą motywacyjnym i pomaga innym odnaleźć drogę w życiu.

Polecane

Może Cię zainteresować