×

Nie żyje aktorka znana z horroru „The Ring”. Jej śmierć jest zagadkowa

W zagranicznych mediach pojawiła się smutna informacja. Nie żyje Yuko Takeuchi. Aktorka zagrała m.in. w horrorze „The Ring” i serialu „Miss Sherlock”.

Japońska aktorka

Yuko Takeuchi urodziła się 1 kwietnia 1980 roku w japońskiej Urawie. W 1998 roku zadebiutowała w filmie „Innocent World”. W tym samym roku zagrała w popularnym horrorze „The Ring” („Krąg”). Aktorka była czterokrotną laureatką prestiżowej statuetki Japońskiej Akademii Filmowej.

W 2018 r. wystąpiła w produkowanym przez Hulu i HBO Asia serialu kryminalnym „Miss Sherlock”, w którym zagrała główną rolę. Ostatni raz pojawiła się na ekranie w lipcu 2020 r. w filmie ” The Confidence Man JP: Princess”.

Gwiazda uchodziła za „yamato nadeshiko” – tak określa się „personifikację japońskiego ideału piękna”, czyli kobiety m.in. opanowanej, miłej, pokornej, cierpliwej, pełnej wdzięku, uczciwej, dobroczynnej, wiernej.

W wywiadzie dla październikowego magazynu Lee powiedziała:

Teraz, kiedy mam 40 lat, czuję, że nie muszę patrzeć wstecz i wiele ciężarów spadło mi z barków. Czuję się lżejsza, chcę cieszyć się czasem spędzanym z moją rodziną i pracować.

Nie żyje Yuko Takeuchi

O śmierci 40-letniej Yuko Takeuchi poinformowały japońskie media. Ciało kobiety znalazł jej mąż w domu w Tokio w nocy z soboty na niedzielę. Na reanimację było już za późno. Nieoficjalnie mówi się, że aktorka odebrała sobie życie. Nie zostawiła jednak żadnego listu, a rodzina nie komentuje sprawy w mediach.

Przedstawiciele jej agencji w oświadczeniu dla prasy napisali:

To stało się tak nagle. Jesteśmy wstrząśnięci i zasmuceni tą wiadomością.

Śmierć 40-letniej kobiety wpisuje się w serię tragicznych śmierci, która wstrząsnęła azjatyckim światem kina i telewizji.

Yuko Takeuchi zostawiła męża i dwójkę małych dzieci. Drugi synek przyszedł na świat w styczniu 2020 r.

Źródła: www.onet.pl, film.wp.pl, natemat.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij