×

Nie żyje Władimir Żyrinowski. Jeden z czołowych rosyjskich polityków

Nie żyje Władimir Żyrinowski. To jeden z czołowych rosyjskich polityków – kierował czwartą siłą polityczną w kraju. Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. O jego śmierci poinformował przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

Nie żyje Władimir Żyrinowski

Władimir Żyrinowski był liderem czwartej siły politycznej w Rosji. Kierował Liberalno-Demokratyczną Partią. W ostatnim czasie już pojawiały się informacje o jego śmierci. Szybko okazywało się, że są one nieprawdziwe. Zaprzeczał nim np. Wiaczesław Wołodin. Tym razem jednak tego nie zrobił. Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej potwierdził oficjalnie śmierć Władimira Żyrinowskiego.

Kim był?

Władimir Żyrinowski miał 75 lat. Od 2 lutego z rozpoznaniem COVID-19 przebywał w szpitalu. Był wiceprzewodniczącym rosyjskiej Dumy Państwowej oraz liderem Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Warto dodać, że to radykalnie prawicowa w poglądach i lewica gospodarczo partia. Jest czwartą siłą polityczną w Rosji.

Od dawna uchodził za wielkiego sojusznika Putina. Mówi się, że jego głównym zadaniem było głoszenie opinii, których nie mógł wypowiadać głośno Kreml, aby przetestować reakcję opinii publicznej. Opisuje się go jako jednego z największych przeciwników Zachodu.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij