×

Nie żyje Witold Paszt. Artysta był założycielem zespołu Vox

Nie żyje Witold Paszt. Piosenkarz, wokalista i założyciel zespołu Vox odszedł w wieku 68 lat po ciężkiej walce z chorobą. O śmierci artysty poinformowała jego rodzina.

Oświadczenie rodziny

5 lutego 2022 roku Witold Paszt nie pojawił się podczas finału trzeciej edycji programu „The Voice Senior”. Powodem były problemy zdrowotne. Artysta czuł się na tyle źle, że nie był w stanie rozmawiać przez telefon.

Witold Paszt zmarł w piątek 18 lutego w wieku 68 lat, dzień po rocznicy śmierci małżonki.

Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane. Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu, Przyjaciołom i Fanom Taty za wsparcie i ciepłe słowa płynące do Niego w ostatnich dniach. Szczegóły dotyczące pożegnania Taty zostaną podane w późniejszym terminie.Przedstawicieli mediów prosimy o uszanowanie czasu naszej żałoby. Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami

– czytamy w oświadczeniu rodziny.

Kim był Witold Paszt?

Witold Stefan Paszt przyszedł na świat 1 września 1953 roku w Zamościu, gdzie mieszkał do końca życia. Muzyczną karierę rozpoczął w 1977 roku zakładając zespół Victoria Singers. Rok później założył zespół Vox, który przyniósł mu największą sławę. Wraz z zespołem wydał kilka albumów. Zaliczamy do nich: Vox (1979), Monte Carlo Is Great (1981), Sing, sing, sing (1986), Vox 2 (1989), Największe przeboje (1993), The Best of Vox (1994), Cudowna podróż (1996) i Moda i miłość (1998). Prawdopodobnie największymi hitami wylansowanymi przez grupę Vox są utwory: „Rycz mała rycz” i „Bananowy song”.

Prywatnie Witold Paszt był żonaty z Martą Paszt, która zmarła w 2018 roku. Artysta doczekał się dwóch córek: Natalii oraz Aleksandry.

Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane

– napisały Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami.

Źródła: www.tvp.info, www.facebook.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować