×

Nie żyje polityk rażony piorunem. Do zdarzenia doszło w trakcie oddawania moczu

Nie żyje polityk rażony piorunem. Okres letni każdego roku obfituje w podobne przypadki. Jednak okoliczności, w jakich doszło do tragicznego zdarzenia, są dosyć kuriozalne.

Nie żyje polityk rażony piorunem

Mężczyzna był członkiem niemieckiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Dramatyczne zdarzenia rozegrały się w ubiegłą sobotę w godzinach wieczornych. 44-letni Nico K. zorganizował w swoim ogrodzie grilla. Na przyjęcie we wsi Hohnstedt w kraju związkowym Saksonia-Anhalt przyszli znajomi polityka.

Podczas imprezy, mężczyzna na chwilę opuścił znajomych, aby oddać mocz pod pobliskim słupem energetycznym. Wówczas niespodziewanie został trafiony przez piorun. Uczestnicy zabawy od razu zorientowali się, że gospodarz może potrzebować pomocy. Do momentu przyjazdu karetki, prowadzili reanimację.

Niestety pomimo usilnych starań, nie udało się uratować mężczyzny. Zmarł na miejscu. W związku z jego śmiercią zostało wszczęte dochodzenie. Nico K. oprócz działalności w Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej był także członkiem lokalnej rady.

Pierwsza pomoc

Prąd elektryczny w piorunie ma natężenie pomiędzy 10 000 a 200 000 A oraz napięcie wynoszące od 20 000 000 do 1 000 000 000 V. Z kolei temperatura wewnątrz pioruna wynosi około 8 000°C. Powoduje to, że skutki porażenia piorunem są bardzo poważne.

Głównymi problemami wynikającymi z porażenia są: oparzenia, złamania kości, uszkodzenie układu nerwowego, np. w postaci paraliżu kończyn, uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego, a nawet zatrzymanie krążenia, zaburzenia widzenia i słuchu, zaburzenie funkcji układu pokarmowego czy upośledzenie funkcji nerek. W przypadku podejrzenia, że poszkodowany został porażony przez piorun, należy od razu zadzwonić po pogotowie oraz sprawdzić, czy oddycha. W sytuacji, gdy porażony nie oddycha, należy wykonać resuscytację.

Należy też pamiętać, aby człowiek leżał na wznak ze względu na ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego. Jeśli na ciele widoczne są ślady oparzenia, to należy schłodzić je zimną wodą i przyłożyć jałową gazę.

Fotografie: Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować