×

Zmarła 42-letnia wokalistka. Występowała na scenie m.in. ze Stanisławem Soyką

Są wokaliści, którzy bronią się przede wszystkim talentem. Ona do nich należała: skromna, cicha, obdarzona ciepłym, mocnym głosem. Przedwcześnie musiała się pożegnać nie tylko ze sceną…

Śpiewała od lat. Nie próbowała zdobyć rozgłosu, ani sławy. Lubiana i szanowana ze względu na talent, ale i to, jakim była człowiekiem. Na scenie często towarzyszył jej Stanisław Soyka. Zmarła zdecydowanie zbyt wcześnie, w wieku 42 lat.

Autostradą do nieba

Monika Świtkiewicz była solistką chóru Vox Singers i wokalistką kwartetu Positive Vibrations. Śpiewała altem i dobrze się czuła w ambitnym repertuarze. Bliżej jej serca był jazz i nietuzinkowe aranżacje niż muzyka popularna.

Ostatnia płyta, jaką wokalistka wydała razem z chórem, nosiła wymowny tytuł: „Autostrada do nieba”. Po śmierci Świtkiewiczowej, przyjaciele z Vox Singers pożegnali ją wzruszającymi słowami:

Dzisiaj zatrzymała się ziemia. Byłaś wielką artystką w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu: wspaniały głos, wybitny talent, zero parcia na sławę. Jedyne co chciałaś, to obdarowywać ludzi swoją pasją i radością śpiewania. Odjechałaś „Autostradą do nieba” (tytuł płyty okazał się upiornie proroczy). Żegnaj, najmilejsza. Do zobaczenia wieczorem…

Nie żyje Monika Świtkiewicz – co się stało?

Wiadomością o śmierci wokalistki, podzielił się jej mąż, Piotr Świtkiewicz. Pewnie wielu z Was zastanawia się, jak do tego doszło? Odpowiedź jest nie tylko przygnębiająca, ale i dość zaskakująca.

Prawdopodobną przyczyną śmierci Moniki Świtkiewicz były powikłania po zapaleniu płuc. Ta informacja jednak nie została potwierdzona przez bliskich zmarłej.

Nauczycielka na scenie

Monika Świtkiewicz była prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru. Razem z przyjaciółmi z Vox Singers, zdobywała wiele nagród w konkursach chóralnych w Polsce i na świecie. Ostatni raz wystąpiła z nimi 8 listopada, podczas wspólnego koncertu chóru ze Stanisławem Soyką.

Nie wszyscy wiedzą, że wokalistka miała również inne, dalekie od sceny muzycznej zajęcie… pracowała jako nauczycielka języka angielskiego. Uczyła w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku, gdzie mieszkała.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Płocku dn. 25 listopada o godz. 13:00

Fotografie: Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować