×

Nie żyje Marian Cisovsky! 40-letni piłkarz zmarł na nieuleczalną chorobę

Nie żyje Marian Cisovsky! Były reprezentant Słowacji miał 40 lat, osierocił trójkę dzieci. Przez wiele lat walczył z nieuleczalną chorobą.

Kariera piłkarza

Marian Cisovsky ur. 2 listopada 1979 pochodził ze Słowacji. Od 2002 roku występował w reprezentacji swojego kraju na pozycji obrońcy. Wziął udział w 15 spotkaniach, w tym m.in. w towarzyskim meczu z Polską (2:0), które odbyło się w listopadzie 2013 roku we Wrocławiu. To właśnie wtedy w roli selekcjonera biało-czerwonych zadebiutował Adam Nawałka. Cisovsky wystąpił też w igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Na Słowacji w lidze zwyciężył z Interem Bratysława i Artmedią Petrzalka zdobywając mistrzostwo kraju. W Lidze Mistrzów, z Artmedią, zagrał m.in. przeciwko słynnej Barcelonie.

W 2014 roku zakończył karierę zawodową. Wtedy też lekarze wykryli u piłkarza nieuleczalną chorobę ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Ta przypadłość stopniowo niszczyła jego komórki ośrodkowego układu nerwowego, a także doprowadziła do utraty zdolności kontrolowania mięśni. ALS było powodem śmieci m.in. polskiego piłkarza Krzysztofa Nowaka w 2005 roku, który walczył z chorobą sześć lat.

Nie żyje Marian Cisovsky

Piętnastokrotny reprezentant Słowacji w piłce nożnej Marian Cisovsky zmarł 28 czerwca 2020. O śmierci piłkarza poinformował czeski klub Viktoria Pilzno poprzez media społecznościowe.

Dziś jest najsmutniejszy dzień. Z ciężkim sercem musimy ogłosić, że odszedł na zawsze Marian Cisovsky.

Marian Cisovsky miał 40 lat. Zostawił żonę i trójkę dzieci.

Ostatnio informowaliśmy również o śmierci piłkarza zakażonego koronawirusem. Był jedną z największych gwiazd sportu w Iranie. Ta wiadomość wywołała ogromny smutek wśród irańskich kibiców.

Źródła: www.sport.pl, sport.radiozet.pl, sportowefakty.wp.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować