×

Nie żyje Marek Pawłowski! Gwiazdor programu „Złomowisko PL” zmarł w Sylwestra

W nowy rok media obiegł smutna informacja. Nie żyje Marek Pawłowski, znany bardziej jako „Krzykacz” albo „Król Złomu”. Widzowie kojarzą go głównie z programu „Złomowisko PL”.

Gwiazdor programu „Złomowisko PL”

Marek Pawłowski od kilkunastu lat wspólnie z przyjacielem Siwym Edkiem prowadził skup złomu na terenie Pruszkowa pod Warszawą. Popularność zdobył dzięki uczestnictwie w programie Discovery Channel Złomowisko PL.

Widzowie cenili jego poczucie humoru. Ze względu na swój donośny głos nazywany był „Krzykaczem”. Mówiono o nim również „Król złomu”.

W show pokazywał, że nie boi się razem z Edkiem żadnego zlecenia. W wywiadzie dla Gazeta.pl zdradził, jak zaczęła się jego przygoda ze złomowiskiem:

Ja, wie pani, jestem w tym fachu już 14 lat! Kolega potrzebował pomocnika. Popracowałem z nim, zobaczyłem, że z tego są pieniądze, więc po pół roku kupiłem samochód i zacząłem zbierać sam, ze swoim kolegą.

Nie żyje Marek Pawłowski

Marek Pawłowski odszedł niespodziewanie 31 grudnia około godziny 20:00. Na razie jednak nie są znane żadne szczegóły. Nie jest też jasne, jaka była przyczyna zgonu.

31 grudnia 2020 o godzinie 20.00 zmarł Marek Pawłowski „KRZYKACZ”, który był znany z programu Złomowisko PL. Niestety już nie wpadnie po jakiś złomek. Niech spoczywa w pokoju.

– poinformowano na profilu Za Kółkiem.

Na profilu Złomowisko PL napisano:

Mareczku, zawsze będziemy o Tobie pamiętać.

Do wspomnień dołączyli również m.in przyjaciele z warsztatu i sklepu z motocyklami, Vintage Garage:

Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość o śmierci znanego pruszkowskiego złomiarza – Marka „Krzykacza”, Króla Złomu. Na pewno jest to smutna wiadomość zarówno dla tych, którzy znali go osobiście, jak również dla tych, którzy znali go ze szklanego ekranu. (…) Marek był niesamowicie pozytywnym i uśmiechniętym człowiekiem i takim go zapamiętamy… Będzie nam Ciebie bardzo brakować Marku…

Fanom też trudno uwierzyć w to, co stało. Jak czytamy w komentarzach:

Jego krzyk na zawsze chyba zostanie zapamiętany

Pozytywny człowiek. Takich dobrych ludzi powinno być więcej, wielka strata

Odszedł Wielki Człowiek o Wielkim Sercu. Wyrazy współczucia dla całej rodziny i jego przyjaciela, pana Edka.

Jeszcze na koniec tego zwariowanego roku musiało dowalić :(

Najszczersze kondolencje składamy rodzinie i bliskim „Krzykacza”

Źródła: www.pudelek.pl, shareinfo.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij