×

Nie żyje ks. Piotr Pawlukiewicz. Najsłynniejszy rekolekcjonista w Polsce odszedł w wieku 60 lat

Nie żyje ks. Piotr Pawlukiewicz. Kapłan Archidiecezji Warszawskiej, ceniony duszpasterz, kaznodzieja oraz rekolekcjonista. Jego homilie sprawiały, że do kościołów ściągały tłumy. W kwietniu obchodziłby 60 urodziny.

Nie żyje ks. Piotr Pawlukiewicz

Dla wielu wiernych ta wiadomość to prawdziwy cios. Informację o śmierci ks. Pawlukiewicza, przekazał rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Uwielbiany duszpasterz przyciągał do kościołów wielu ludzi, którzy szanowali jego umiejętności kaznodziejskie.

Jak piszą internauci:

Będzie nam wszystkim Ciebie brakować

Słowa ks. Pawlukiewicza wzruszały i trafiały do wielu ludzi, również tych, którzy przechodzili kryzys wiary. Podczas jednego z kazań mówił:

Zbyt często wpadamy w schematy, działamy jak maszyny. Chrystus będzie sądził nas nie z pozorów, ale z tego, co mamy w głębi serca. W adwencie mamy poznać prawdę o sobie, abyśmy nie byli zaskoczeni na sądzie ostatecznym

Ks. Piotr Pawlukiewicz zmarł dzisiaj w nocy. Nie dożył swoich 60-tych urodzin, które obchodziłby w kwietniu. Nie jest znana bezpośrednia przyczyna jego śmierci, ale wiadomo, że od kilku lat zmagał się z chorobą Parkinsona.

Kim był ks. Pawlukiewicz?

Przez wiele lat głosił kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny. Należał do tych duszpasterzy, którzy swoją charyzmą i mądrością potrafili przyciągnąć do kościoła młodych ludzi.

Wielokrotnie powtarzał:

Nie ma znaczenia, ile razy upadniesz, bo zawsze możesz wstać.

Doktor teologii pastoralnej, prałat, kanonik gremialny Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, a przede wszystkim wybitny kaznodzieja. Był autorem książek i audiobooków o tematyce religijnej. Jego działalność od lat naznaczona była cierpieniem z powodu choroby.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Współpracował z warszawskim Radiem Józefa i Radiem Plus, w którym prowadził audycję Katechizm Poręczny. Homilie głosił w kościołach Św. Krzyża i św. Anny w Warszawie.

Pogrzeb ks. Pawlukiewicza odbędzie się 25 marca o godz. 11 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie. Jednak z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem, uroczystość pogrzebowa będzie transmitowana na stronie Archidiecezji Warszawskiej oraz Stacji7.pl.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować