×

Nie żyje 28-letni Kamil Pulczyński. Ciało byłego żużlowca znalazł jego brat

Media sportowe obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Kamil Pulczyński, były żużlowiec Unibaksu Toruń. Zmarł we śnie w wieku zaledwie 28 lat.

Nie żyje Kamil Pulczyński

Jak podały Sportowe Fakty WP, Kamil Pulczyński zmarł w nocy z czwartku na piątek (21 stycznia – 22 stycznia). Były żużlowiec Unibaksu Toruń miał 28 lat. Swego czasu uznawany był za spory talent. Reprezentował barwy „Aniołów” wspólnie z bratem bliźniakiem, Emilem. Panowie tworzyli formację juniorską zespołu w PGE Ekstralidze.

Kamil Pulczyński karierę zaczął w roku 2010, a zakończył ją w 2016 roku. W tym czasie zdobył złoty medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (2009) oraz dwa brązowe „krążki” Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (2010, 2013). A także dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski (2010, 2012) zdobyte razem z Unibaksem Toruń.

Śmierć swojego byłego zawodnika potwierdził eWinner Apator Toruń:

Niestety, tego poranka nie zaliczymy do udanych. Z wielką przykrością przyjęliśmy informację, iż odszedł od nas kolejny 'Anioł' – Kamil Pulczyński. Ciężko cokolwiek napisać. Kamilu, będzie nam Ciebie brakować.

Jak ustaliły Nowości, 28-latek zmarł we śnie. Jego ciało nad ranem znalazł brat.

Środowisko pogrążone w żałobie

Chociaż Kamil Pulczyński zakończył karierę przed kilkoma laty, to wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła środowiskiem żużlowym. W sieci można znaleźć mnóstwo wpisów, które honorują zmarłego sportowca.

Bardzo smutna wiadomość dotarła z Torunia o poranku. Spoczywaj w pokoju kolego.

– napisał Chris Holder, który przed laty startował z Kamilem Pulczyńskim w zespole „Aniołów”.

Smutna wiadomość o śmierci Kamila Pulczyńskiego. Nie znałem go osobiście, ale było mi dane go obserwować, jak i jego brata Emila podczas zawodów. Moje myśli są z jego rodziną, składam kondolencje najbliższym.

– przekazał Jan Staechmann, były duński żużlowiec, a obecnie ekspert telewizyjny.

Z Kamilem Pulczyńskim pożegnał się także Eltrox Włókniarz Częstochowa. Jak czytamy, w ostatnim sezonie były żużlowiec pracował jako mechanik w teamie Fredrika Lindgrena.

Źródła: sportowefakty.wp.pl, sportowefakty.wp.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować