×

Nie żyje Bonnie Pointer. To ona śpiewała przebój „I’m so excited”

Nie żyje Bonnie Pointer, współzałożycielka zespołu The Pointer Sisters. Grupa zyskała popularność na całym świecie dzięki przebojom takim jak „I’m so excited”, czy „He’s so shy”. Wokalistka miała 69 lat. O śmierci piosenkarki poinformował jej agent Roger Neal.

Trzy siostry podbijają scenę

Zespół The Pointer Sisters powstał z inicjatywy Bonnie. To ona przekonała swoje trzy siostry – June, Anitę i Ruth, żeby zaczęły karierę estradową, chociaż dotychczas śpiewały w… kościelnym chórze.

Od początku Bonnie była jednak solistką i najważniejszą członkinią zespołu. The Pointer Sisters stały się popularne w latach 70. i zdobyły swoją pierwszą nagrodę Grammy za piosenkę „Fairytale”.

W 1977 roku Bonnie zdecydowała się na solową karierę, ale nie trwała ona zbyt długo. Natomiast Pointer Sisters do lat 80. odnosiły ogromne sukcesy. Do ich największych przebojów należał m.in. hit I’m so excited”, „He’s so shy”, „Slow hand”, „Automatic” i „Jump (for my love)”.

Sławne siostry aż 13 razy znalazły się na szczycie listy największych przebojów w USA. Trzykrotnie zdobyły nagrodę Grammy, mają również swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Hollywood.

Nie żyje Bonnie Pointer

Wiadomość o śmierci założycielki zespołu wstrząsnęła fanami i rodziną Bonnie.

The Pointer Sisters nigdy by nie powstały, gdyby nie Bonnie. Nasza rodzina jest przygnieciona bólem. W imieniu moich sióstr, moim i całej rodziny Pointer proszę was o modlitwę

– napisała jedna z sióstr w opublikowanym oświadczeniu.

Bonnie miała 69 lat. Zmarła na atak serca.

Jeszcze na początku tego roku Bonnie i Anita Pointer wydały singiel ku pamięci swojej siostry June, zmarłej w 2006 roku. Fani kochali ją nie tylko za muzykę, ale i uśmiech i barwną osobowość.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować