×

Nie żyje 44-letni policjant z Mławy. Uratował życie 20-latka z wypadku

Smutne wieści z mazowieckiej policji. Nie żyje 44-letni policjant z Mławy, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Policjant”. Gdy uratował życie 20-letniemu mężczyźnie, okrzyknięto go bohaterem.

„Bohater z Mławy”

Asp. Paweł Nowakowski służył w policji od ponad 20 lat. Przez ostatnich 10, pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Był bardzo oddany swojej pracy. Za pośrednictwem strony internetowej mławskiej policji nagłaśniał kwestie związane z bezpieczeństwem na drogach.

Asp. Paweł Nowakowski miał na swoim koncie wiele sukcesów. Niewątpliwie największym z nich było uratowanie życia 20-letniemu chłopakowi, ofierze wypadku drogowego. Wówczas policjanta okrzyknięto „bohaterem z Mławy”. O jego bohaterstwie usłyszał każdy mieszkaniec miasta. On sam mówił, że wdzięczność rodziców uratowanego 20-latka była dla niego największą nagrodą.

Funkcjonariusza odznaczono brązowym medalem „Zasłużony Policjant”.

Nie żyje 44-letni policjant

Asp. Paweł Nowakowski zmagał się z poważną chorobą. Policjant, który ratował życie innych, 16 stycznia przegrał walkę o swoje życie. Zmarł w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację, że w sobotę [16 stycznia – przyp. red.] w szpitalu MSWiA w Warszawie, po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega asp. Paweł Nowakowski. Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia

– poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

Ta informacja pogrążyła w żałobie nie tylko bliskich policjanta, ale i jego kolegów. Podkreślają, że był on „nie tylko doskonałym, doświadczonym policjantem, ale także pełnym cierpliwości i wyrozumiałości, wspaniałym kolegą”.

Jego doświadczenie, spokój i opanowanie było dla nas wzorem i nieocenionym wsparciem

– podkreślają funkcjonariusze.

Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować