×

Nie żyje 16-letnia Kornelia. Dziewczynę bestialsko zamordowali koledzy

Konstancin: nie żyje 16-letnia Kornelia, której bliscy poszukiwali od 11 lutego. W niedzielę około godziny 14, w lesie w okolicy Konstancina, przechodzień natknął się na zwłoki młodej kobiety. Wkrótce potwierdziły się najgorsze przypuszczenia…

W sprawę zamieszana jest zgraja nastolatków. Wśród osób zatrzymanych przez policję jest także rówieśniczka ofiary. Okoliczności tej zbrodni są przerażające…

Bezskuteczne poszukiwania nastolatki. „Z nami koniec”

Poszukiwania nastolatki trwały już od 11 lutego. To wtedy zaginęła 16-letnia Kornelia z Piaseczna. Po raz ostatni dziewczynę widziano ok. godz. 20 na osiedlu Grapa w Konstancinie. Dziewczyna miała się spotkać z koleżanką, ale ślad po Kornelii zaginął. Poszukiwania szczupłej, drobnej blondynki, do tej pory były bezskuteczne.

Według tvp.info, w trakcie śledztwa udało się ustalić, że w dniu zaginięcia Kornelia miała jeździć samochodem z jakimś mężczyzną. Podejrzenia padły również pod adresem chłopaka nastolatki, do którego w dniu zaginięcia dziewczyna miała wysłać wiadomość o treści „z nami koniec”.

Jednak chyba nikt nie przypuszczał, jak tragiczny finał będą miały prowadzone poszukiwania…

Nie żyje 16-letnia Kornelia

W dniu zaginięcia dziewczyna była ubrana na czarno i miała na sobie czarną kurtkę.

W niedzielę 26 kwietnia około godz. 14, spacerowicz zauważył wystający spod liści fragment tej kurtki. Mężczyzna natychmiast wezwał pomoc. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna, prokurator i technicy kryminalistyki.

Potwierdził się najgorszy scenariusz. Odnalezione w lesie zwłoki to 16-letnia Kornelia z Piaseczna.

Według ustaleń, w dniu zaginięcia, gdy zrozpaczona rodzina zaczęła szukać dziewczyny, Kornelia była już martwa.

Śledczy zatrzymali zabójców. Makabryczne okoliczności morderstwa

16-letnią dziewczynę zamordowano w lesie przy rezerwacie Łęgi Oborskie w gminie Konstancin-Jeziorna. Ciało nastolatki leżało w płytkim dole, przykryte gałęziami. Było w fazie rozkładu, ale – jak ustalili reporterzy SE.pl, rodzina rozpoznała po ubraniach, że to ciało Kornelii.

Zdaniem prokuratury za zabójstwo Kornelii odpowiadają 25-letni Patryk B. i 16-letnia Martyna S. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa.

W środę na terenie, gdzie znaleziono ciało nastolatki, odbyła się wizja lokalna. Uczestniczył w niej Patryk B. i jego dziewczyna Martyna M – rówieśniczka i koleżanka zamordowanej. Podczas wizji lokalnej Patryk B. pokazywał na manekinie, co robił z Kornelią, a następnie na miejsce przybyła Martyna M., która relacjonowała, co wydarzyło się tego dnia.

Pokrzywdzona zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia

– podała prokurator Mirosław Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Niewykluczone, że w sprawę zamieszanych było więcej znajomych nastolatki. Początkowo zatrzymano siedem młodych osób, w tym trzy nieletnie.

Odpowie jak dorosła?

Patryka B. póki co aresztowano na 3 miesiące. Koleżanka Kornelii trafiła do schroniska dla nieletnich również na trzy miesiące. Możliwe, że za udział w zbrodni, dziewczyna odpowie jak dorosła.

(…) Sąd podzielił stanowisko prokuratora, że istnieją podstawy pociągnięcia nieletniej do odpowiedzialności na zasadach określonych w Kodeksie karnym

– poinformował prokurator.

Śledczy nie ujawniają motywu zbrodni i wstrzymują się od komentowania śledztwa. Nieoficjalnie w sprawie pojawiają się wątki zazdrości o chłopaka, mówi się również o „młodzieżowych porachunkach”.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij