×

Nie wpuszczono jej na imprezę, bo jest „plus size”

Nie wpuszczono jej na imprezę ze względu na tuszę. Teraz TikTokerka żali się w sieci. „Przykro nam, ale to nie jest impreza dla większych dziewczyn!” – miała usłyszeć od organizatorów.

Nie wpuszczono jej na imprezę ze względu na wagę?

Chociaż dużo się mówi o „ciałopozytywności”, w tej kwestii nadal mamy sporo do nadrobienia. Nie tylko w Polsce. Również w Stanach Zjednoczonych, które dla wielu z nas są synonimem tolerancji i swobody.

Fallon Melillo ma 27 lat i pochodzi z San Antonio w Teksasie.

Nie wpuszczono jej na imprezę
Instagram

Niedawno 27-latka wybrała się na imprezę do Miami. Dziewczyna była w towarzystwie znajomych. Plan był taki – najpierw podroż specjalnym partybusem, a potem impreza na basenie. Ale zamiast dobrej zabawy na Fallon czekało ogromne rozczarowanie.

Przykro nam, ale to nie jest impreza dla większych dziewczyn! Ochroniarz ma ścisłe zasady co do wyglądu. Jeśli w przeszłości miałaś problemy z wejściem do ekskluzywnych klubów, to nie jest miejsce dla ciebie! Prosimy, nie marnuj swojego ani naszego czasu myśląc, że wpuścimy cię do środka, jeśli nie spełniasz kryteriów.

– napisali organizatorzy imprezy.

„Poczułam się bezradna”

Gdy Fallon skontaktowała się z klubem, usłyszała, że nie ma mowy o dyskryminacji gości ze względu na ich wygląd i wagę. Uspokojona tymi zapewnieniami 27-latka pojechała więc na miejsce, z którego miał wyruszyć partybus. Jakież było jej zdziwienie, gdy usłyszała, że nie może do niego wejść. Powód? Nadprogramowe kilogramy.

Nie wpuszczono jej na imprezę
Instagram

Fakt, że na oczach innych ludzi nie zostałam wpuszczona do partybusu z powodu mojego wyglądu i rozmiaru był absolutnie upokarzający. Czułam się zażenowana i zszokowana. Mimo tego, iż wiem, że jestem piękna w środku i na zewnątrz ten moment sprawił, że poczułam się bezradna. To obawa każdej osoby plus size – że nie zostaną wpuszczone na jakieś wydarzenie z powodu tego, jak wyglądają

– relacjonuje rozczarowania dziewczyna w rozmowie z portalem buzzfeed.com.

Nie wpuszczono jej na imprezę
Instagram

27-latka postanowiła nagłośnić sprawę w mediach, ale to nie wywołało zawstydzenia u organizatorów imprezy. Zmienili za to opis na stronie internetowej. W nowej wersji zastrzegli, że na imprezę mogą wejść tylko dziewczyny, które wyglądają jak modelki.

(…) zastrzegamy sobie prawo do nieudzielenia zgody na uczestnictwo w imprezie.

– napisano.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij