×

Serial Netfliksa zabił nastolatkę? Mama zmarłej 12-latki jest o tym przekonana!

Serial Netfliksa zabił nastolatkę? Produkcja wywarła tak duży wpływ na dziewczynkę, że ta zaczęła się okaleczać. W pewnym momencie podjęła decyzję o samobójstwie. Jej matka nie może pogodzić się z tą tragedią i apeluje do innych rodziców o rozwagę.

Netflix – 13 powodów. O czym jest serial? Czy historia jest na faktach?

Serial pt. „13 powodów” wyprodukowany przez Netflix na podstawie bestsellerowej powieści Jaya Ashera zdobył ogromną popularność. Uwielbiają go w szczególności nastolatki.

Matka Jessici Scatterson ma żal do producentów serialu o to, co spotkało jej córkę. Rachael Warburton jest przekonana, że oglądanie „13 powodów” przyczyniło się do samobójstwa 12-latki. Dziewczynka zabiła się pozostawiając po sobie jedynie list pożegnalny. Jego treść była zbliżona do ostatnich słów, które wypowiada bohaterka filmu.

Dziecko zamieściło w liście 6 powodów, które w jej opinii przesądziły, że nie warto już żyć. Ponieważ Jessica była wielką fanką serialu, jej matka gorąco apeluje do innych rodziców, aby nie pozwalali swoim dzieciom oglądać tego typu treści.

Warburton twierdzi, że zaraz po obejrzeniu dwóch sezonów serialu, nastolatka zaczęła się okaleczać. Zaledwie trzy tygodnie później powiesiła się. Niedługo po jej śmierci okazało się, że także jej koledzy okaleczają się.

13 powodów. Oświadczenie Netflixa ws. śmierci 13-latki

Netflix wydał oficjalne oświadczenie, w którym podkreślił, że temat samobójstw wśród dzieci jest wyjątkowo delikatny.

Łączymy się w bólu z rodziną dziewczynki. Jest to dla nas niezwykle ważny temat i ciężko pracowaliśmy, aby podejść odpowiedzialnie do tego delikatnego zagadnienia.

Okazuje się, że nie jest to pierwszy przypadek samobójstwa mającego związek z tym serialem. Gdy w maju 2018 roku 13-letnia Lily Mae Sharp powiesiła się, jej matka także uważała, że winę za śmierć dziecka ponosi Netflix.

Z badań Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry wynika, że po emisji serialu liczba samobójstw wśród nastolatków wzrosła o 30 procent. Nastąpił także wzrost ilości samookaleczeń.

Kontrowersyjny serial doczekał się aż czterech sezonów. Oglądaliście „13 powodów”?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować