×

Nergal złożył na swoim profilu życzenia wszystkim kobietom. Przed kamerą wymachiwał członkiem

Wczoraj było święto wszystkich kobiet. Z tej okazji w sieci pojawiły się setki różnego rodzaju życzeń. Wśród nich były te, złożone przez Adama „Nergala” Darskiego. Jednak nie wszystkim przypadły do gustu. Wiele osób było nimi oburzonych. Dlaczego?

Życzenia inne niż wszystkie

Artysta opublikował na Facebooku nagranie, na którym możemy usłyszeć, jak śpiewa dziecięcą piosenkę związaną z Dniem Kobiet. Chodzi dokładnie o ten utwór:

Zastanawiacie się, co w tym takiego oburzającego?

Otóż Nergal w czasie wykonywania utworu, w dłoni trzymał… sztucznego członka z Panem Jezusem przybitym do niego, jak do krzyża. Wszelki komentarz wydaje mi się zbędny, zobaczcie sami:

Myślicie, że Darski odważyłby się zrobić to samo z wizerunkiem Mahometa?

Jak podaje Radio Zet, jeden z dziennikarzy zgłosił nagranie do administracji Facebooka. Oto, jaką otrzymał odpowiedź:

Dziękujemy za zgłoszenie – poinformowanie nas było słuszną decyzją. Sprawdziliśmy film i chociaż nie narusza on naszych standardów społeczności rozumiemy, że może być obraźliwy dla ciebie i innych osób. Nikt nie powinien oglądać materiałów, które jego zdaniem propagują nienawiść na Facebooku i chcemy pomóc ci unikać takich sytuacji w przyszłości

Ludzie nie kryli oburzenia, że takie rzeczy są dopuszczalne na portalu, a inne mniej rażące już nie. Trzeba przyznać, że wrzawa na temat zachowania Facebooka w stosunku do nagrania Nergala jednak przyniosła skutek – ostatecznie zostało usunięte.

Odnoszę wrażenie, że na świecie zaczyna być tolerowane wszystko.

Może Cię zainteresować