×

10 najbardziej nawiedzonych miejsc w Europie. Ciarki przechodzą na samą myśl o nich

Jeśli należysz do tych osób, które uwielbiają miejsca z dreszczykiem, mamy dla ciebie kilka propozycji. Jako że Europa ma dość dobrze znana jest z nawiedzonych domów przez wiele krwawych bitw i gotycką architekturę, każdy znajdzie upiorne miejsce idealne na weekend.

Zamek Houska, Czechy

Houska Castle

Niegościnny budynek został wzniesiony, by zamknąć w nim demoniczne potwory, jak głosi lokalna legenda. By dodać odrobinę smaczku do historii zamku, podczas II wojny światowej naziści podobno przeprowadzali tutaj tajne okultystyczne eksperymenty. Kilku z nich straciło życie, a szkielety znaleziono dużo później. Odwiedzający narzekają na straszące w zamku duchy i potwory.

Las Hoia Baciu, Rumunia

6

Na liście nie może zabraknąć europejskiego trójkąta bermudzkiego! Choć Rumunia głównie kojarzy się z hrabią Drakulą, istnieją tu „atrakcje turystyczne” ze znacznie bardziej upiorną historią. Las Hoia Baciu to podobno najbardziej nawiedzony las na świecie. Prawie wszystko, co niewyjaśnione miało miejsce właśnie tutaj. Od obserwacji UFO, przez znikających pasterzy, kończąc na upiorne twarze pojawiające się na zdjęciach.

Paryskie katakumby, Francja

https://flic.kr/p/7VELzQ

Tysiące szkieletów znajdujących się pod Paryżem brzmi wystarczająco strasznie. Przeludnienie stało się problemem w XVIII wieku, podjęto więc decyzję o ekshumacji zwłok, które zostały wcześniej pochowane. Wszystkie szczątki zostały przeniesione właśnie do katakumb. Ilość szkieletów w jednym miejscu jest przytłaczająca, a zdecydowana większość odwiedzających czuje się tam nieswojo.

Zamek w Brissac, Francja

17-11-06-11 juin 2017 -123736Brissac Quincé  -IMG_1813

Początki tego pięknego zamku sięgają XI wieku. Mówi się, że żona właściciela nie do końca wierna była swemu mężowi, więc ten brutalnie zamordował zarówno ją, jak i kochanka. Podobno dusze całej trójki do dziś można spotkać w komnatach, a ich krzyki odbijają się echem w zamku.

Karczma Ram w Gloucestershire, Anglia

Ancient Ram Inn

Karczma pochodzi z 1100 roku i jest jednym z najbardziej nawiedzonych miejsc w Wielkiej Brytanii. Podobno było to miejsce pogańskich rytuałów. Rzekomo każdy, kto się tam zatrzymał, czuł w powietrzu coś złowieszczego. Karczma została zbadana przez entuzjastów i ekspertów zjawisk nadprzyrodzonych i wszyscy są przekonani o potworności tego miejsca.

Zamek Moosham w Salzburgu, Austria

Moosham Castle

Zbudowany ponad 800 lat temu wygląda bajkowo, jednak nie dajcie się zwieść pozorom. Moosham nazywany jest zamkiem czarownic i nie bez powodu. Odbyła się tutaj egzekucja na tysiącach kobiet, które zostały oskarżone o magię. Teraz ich duchy straszą w korytarzach, jednak na tym nie koniec dziwnych zjawisk. Na terenie zamku znaleziono martwe jelenie i bydło, co doprowadziło do spekulacji o wilkołakach.

Wyspa Poveglia, Włochy

Poveglia Island, Italy.

Ta mała wysepka znajduje się niedaleko Wenecji i przez lata była wykorzystywana do różnych celów. Szczególnie wstrząsające były te z XIV i XVII wieku, kiedy izolowano na niej ludzi umierających podczas epidemii dżumy, czyli czarnej śmierci. Od tamtej pory krąży mnóstwo plotek, a żadna z nich nie jest przyjemna. Obecnie wyspa jest niezamieszkana, a okoliczni mieszkańcy donoszą o duchach i wrzaskach, które można tam usłyszeć…

Zamek Leap, Irlandia

Leap Castle, Offaly.

Znajdujący się na ziemiach dawnych druidów, inaczej znany jest jako krwawa kaplica. Sama nazwa wskazuje, że to złowrogie miejsce, a w kaplicy dokonano makabrycznego morderstwa. Właśnie przez to zamek okrył się złą sławą i doprowadził do kolejnej serii zabójstw.

Zamek w Edynburgu, Szkocja

Edinburgh Castle

Biorąc pod uwagę tło historyczne, nic dziwnego, że zamek uważany jest za jeden z najbardziej nawiedzonych. Historia głosi, że umierała w nim królowa Małgorzata w 1093 roku, a od tego czasu dusze niezliczonej ilości członków rodziny królewskiej zostały, by nas prześladować. Przez lata był to obiekt obserwacji zjawisk paranormalnych. Znikające ubrania, nagłe spadki temperatury i widmowe postaci to tylko niektóre z przerażających rzeczy, które czają się za murami zamku.

Twierdza Akershus, Norwegia

Akershus Fortress-Akershus Festning

Twierdza wzniesiona w XIII wieku stała się odrobinę później więzieniem. W tym czasie straciło w niej życie tysiące osób, a jeszcze więcej z rąk nazistów, którzy okupowali budowlę w czasie II wojny światowej. Podobno do dziś dusze zmarłych błąkają się po twierdzy, gdyż nie mogą zaznać spokoju.

Może Cię zainteresować