×

10 nawiedzonych miejsc w Polsce. Miejscowi boją się nawet o nich mówić

Nie ma wątpliwości, że coś jest na świecie, co powoduje, że paraliżuje nas strach. Są tacy, którzy będą się śmiać, ale i tacy, którzy będą w to wierzyć. Dla tych drugich jest to zestawienie.

1. Nawiedzony Las

W województwie małopolskim w lesie w Witkowicach niektórzy doświadczyli spotkania z duchami. Są ludzie, którzy porównują to miejsce do filmu „Blair Witch Project”. Legenda głosi, że w październiku 2001 roku 9-osobowa grupa poszła do lasu świętować zakończenie roku. Podobno ostatnim, który ich widział, był mężczyzna, mieszkający w domku pod lasem. Ostrzegł młodzież, żeby tam nie wchodzili, ale oni nie słuchali go. Grupa zapadła się pod ziemię. Szukała ich policja, znajomi i rodzina. Bez śladu.

2. Szpital psychiatryczny

Owińsk. Szpital przejęty został przez hitlerowców, którzy nie mieli litości wobec chorych. Zabili każdego, kto nie nadawał się do pracy. Ciała pochowano w okolicy szpitala, a dzieci zagazowano. Wielokrotnie ludzie skarżyli się na dochodzące z tego miejsca niepokojące odgłosy, zupełnie tak, jakby ktoś był torturowany.

Mystery Mystic Ghost Spirituality Fear Anxiety

3. Wzgórze bogini śmierci

„Wielki Kamień” to miejsce, które wzbudza sporo kontrowersji. Dla niektórych to bajka, ale są ludzie, którzy wierzą w to, co się tam wydarzyło. W czerwcu 1966 roku grupa chłopców wybrała się na szczyt Wielkiego Kamienia. Od dawna to miejsce kojarzone było z wywoływaniem duchów i spotkaniami satanistów. Ci młodzi ludzie także chcieli przeprowadzić seans spirytystyczny. Zaczęli od rozpalania ogniska. W jednej chwili płomień zgasł i usłyszeli kroki. Uciekli z tego miejsca. Dwóch dobiegło do wioski, a pozostali nigdy nie zostali odnalezieni. Po jakimś czasie dwójka młodych mężczyzn zaczęła mieć koszmary, po czym zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

4. Tajemniczy dąb

Miejscowość Sobótka, w której znajduje się kilkusetletni dąb, obok którego ludzie regularnie rejestrują dziwne rzeczy. Niektórzy są zdania, że to drzewo ma związek z okultystycznymi spotkaniami. Widuje się tutaj ludzi z wyciągniętymi ku górze rękoma lub siedzących w ciszy przy ognisku grupach.

5. Okultystyczna świątynia Hitlera

Totenburg, to miejsce, z którym powiązanych jest wiele teorii spiskowych, łącznie ze spotkaniami inicjującymi do zakonu SS. Mówi się, że testem dla nich było zakopanie na kilka dni pod ziemią. Podobno mieli też pić krew i składać ludzi w ofierze. Totenburg znajduje się w Wałbrzychu i może do niego wejść każdy. Niektórzy są zdania, że to miejsce ma złą energię i są tu regularnie odprawiane czarne msze.

6. Nawiedzony dom pod Legnicą

Osoby, które tam mieszkały podobno były rzucane o ściany przez duchy i zmuszano je do złego. Od tamtych wydarzeń nikt nie chciał zakupić tego budynku.

7. Plac Grzybowski

To miejsce, w którym kiedyś istniało getto warszawskie. Dziś są tutaj budynki mieszkalne. Niektórzy zwierzają się, że w nocy słyszą jęki, a przedmioty w ich domach się poruszają. Są też tacy, którzy widzą zamglone postaci, które nagle się ulatniają.

8. Góra słowiańskich bogów

Ślęza – czyli słowiański Olimp. Poganie przez wieki wyznawali swoją religię, a po dziś dzień zachowało się wiele pomników z tym związanych; brama, mur i dziwne kręgi. Badacze uznają, że to miejsce ma w sobie prawdziwą energię, która często jest wykorzystywana przez ludzi, wierzących w pogańskich bogów, którzy przeprowadzają na tej górze wszelakie msze.

Ghost on the Moors

9. Dom śmierci

Dom w Witoszowie Górnym koło Świdnicy. Miał w nim zginąć Niemiec, który wchodził po schodach. Podobno nocą słychać tu niepokojące dźwięki.

10. Polskie Stonehenge

Znajduje się w kaszubskich Węsiorach i jest miejscem spotkań ludzi, którzy decydują się na okultystyczne msze. Mówi się, że jest tam moc, która paraliżuje i nie sposób czuć się w nim dobrze. Niektórzy twierdzą, że widzieli tam UFO.

Może Cię zainteresować

zamknij