×

Gwałtowne nawałnice przeszły przez Polskę. Zginęły dwie osoby!

Zalane drogi, zerwane dachy, powalone drzewa… gwałtowne nawałnice przeszły przez Polskę! Skutki są tragiczne. Zginęły dwie osoby: 39-letni kierowca i 70-letnia kobieta przygnieciona przez drzewo. Sieć obiegły przerażające nagrania…

Gwałtowne nawałnice przeszły przez Polskę

Najpierw morderczy upał, teraz gwałtowne nawałnice, przed którymi w sobotę ostrzegały alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Niebezpiecznie było w wielu regionach kraju. Front burzowy dał się we znaki m.in. mieszkańcom Małopolski, Podkarpacia i Dolnego Śląska.

Nad Krakowem biły pioruny, spadł też gęsty grad. Woda zalała ulice, a silny wiatr powalał drzewa i zrywał fragmenty dachów, m.in. z budynku, który znajduje się przy zakopiance na pasie w stronę Borku Fałęckiego.

Do godz. 22:00 strażacy interweniowali ponad 1800 razy. Najczęściej byli strażacy z powiatu myślenickiego, wielickiego i oświęcimskiego.

W stolicy Małopolski na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Jeden z kierowców miał ogromne szczęście. Odjechał z parkingu tuż przed tym, jak wiatr wytargał drzewo razem z korzeniami.

W podkrakowskiej wsi Bębło od pioruna zapalił się dom. Strażacy ruszyli z pomocą.

Co więcej, bardzo niebezpiecznie było też w Nowym Sączu i okolicach. Spadł tam gęsty grad.

 

 

Nawałnice w Polsce. Ile ofiar śmiertelnych?

Na Dolnym Śląsku, szczególnie w powiecie dzierżoniowskim i strzelińskim, strażacy również mieli ręce pełne roboty. Odnotowano 36 interwencji. W powiecie strzelińskim, w miejscowości Biały Kościół, zginęła 70-letnia kobieta przygnieciona przez drzewo.

Śmierć poniósł także 39-letni kierowca z Podkarpacia, z miejscowości Przewrotne w powiecie rzeszowskim.

Autem podróżowały dwie osoby. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 39-letniemu kierowcy. Kobiecie, która podróżowała tym samochodem – nic się nie stało

mówi brygadier Marcin Betleja.

Na Podkarpaciu strażacy interweniowali ponad 100 razy. Najgorzej było w powiatach: dębickim, jasielskim i ropczycko-sędziszowskim.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować