×

Nauka zdalna może wrócić! Słowa nauczyciela nie pozostawiają złudzeń

Wydawać by się mogło, że pandemia została zażegnana, a wszelkie obostrzenia już nie wrócą. Tymczasem pojawiają się pierwsze przesłanki, które mówią, że wcale nie możemy być tego tacy pewni. Nauczyciel historii udzielił wywiadu portalowi edziecko.pl. W rozmowie stwierdził, że nauka zdalna może wrócić ze względu na niepokojące prognozy dotyczące COVID-19. Podobno pracownicy systemu oświaty już przygotowują się na scenariusz, w którym szkoły miałyby zostać zamknięte. Dostajemy pewne sygnały, jak będziemy działać, kiedy nas pozamykają – zdradził nauczyciel.

Pandemia koronawirusa. Zamknięcie szkół

COVID-19 wywrócił do góry nogami życie milionów ludzi na całym świecie. Zwiększony rygor sanitarny, obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcja dłoni, izolacje, kwarantanny, nauka zdalna, praca z domu – to tylko niektóre ze zmian, z którymi przyszło nam żyć w latach 2020/2021. Obecnie świat wrócił do względnej normalności, ale czy tak już zostanie? Prognozy na zbliżającą się jesień nie są raczej optymistyczne.

nauka zdalna może wrócić
Wikimedia Commons

Nauka zdalna może wrócić. Kiedy wróci nauka zdalna?

Wszyscy pamiętamy naukę i pracę, które w większość przeszły na tryb zdalny. Wiele firm do tej pory uważa tego typu rozwiązanie za korzystne. Powód jest prosty. Jeśli pracownika nie ma w biurze, pracodawca z oczywistych względów płaci mniejsze rachunki za zużycie energii elektrycznej czy wody. W zupełnie innym położeniu są nauczyciele, którzy mają w takiej sytuacji delikatnie pod górę. Jak bowiem okiełznać całą klasę przed ekranem komputera lub telefonu i zrealizować z nią podstawę programową?

Nauka zdalna może wrócić
Wikimedia Commons

W ostatnich miesiącach nauczyciele mogli wrócić do normalnej pracy, ale już teraz wraz z rodzicami i dziećmi zastanawiają się, z czym przyjdzie im się zmierzyć w nadchodzącym roku szkolnym. Nie można bowiem wykluczyć, że wróci nauka online ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Nie chcę wróżyć z fusów, bo nikt nie wie, co wydarzy się w przyszłości. Jestem już po radzie pedagogicznej i nie ukrywam, że przygotowujemy się na ewentualne nauczanie online. Dostajemy pewne sygnały, jak będziemy działać, kiedy nas pozamykają. Obawiam się, że na jesieni znowu będzie dużo zakażeń

– powiedział w rozmowie z portalem edziecko.pl jeden z nauczycieli historii.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Wikimedia Commons (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x