×

15-latki chciały pobawić się na festiwalu muzyczny. Zostały zgwałcone w centrum miasta

W centrum stolicy Szwecji właśnie odbywa się impreza dla młodzieży. Niestety festiwal „We Are Sthlm” nie obył się bez interwencji policji. W trakcie imprezy zgwałcono dwie nastolatki, mające zaledwie 15 lat. Funkcjonariusze mówią także o kilkunastu innych napaściach seksualnych.

Napaść w tłumie ludzi

Festiwal muzyczny „We Are Sthlm” skierowany do młodych odbiorców odbywa się w samym centrum Sztokholmu. Impreza odbywa się co roku i zawsze uczestniczy w niej kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety już nie po raz pierwszy okazało się, że jej uczestnicy nie są bezpieczni. Dwie 15-latki zostały zgwałcone stojąc w tłumie z innymi młodymi ludźmi.

Sprawcy nie zostali schwytani

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, które zainstalowano w tym roku, celem poprawy bezpieczeństwa. Sprawcy obrzydliwych napaści zaatakowali dziewczyny od tyłu. Szwedzka policja potwierdziła już, że prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jednak jak na razie, gwałciciele nie zostali złapani. Na razie funkcjonariusze ujęli jednego sprawcę innej napaści, która również miała miejsce na imprezie.

Problem powraca co roku

Według szwedzkich mediów, problem napaści seksualnych w czasie festiwalu „We Are STHLM” występują już co najmniej od kilku lat. W 2016 roku podczas imprezy odnotowano ponad 50 przestępstw na tle seksualnym. Sprawcy nie boją się konsekwencji i czują się bezkarni.

______________________________________
*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij