Kategorie NewsyŚwiatŻycie

15-latki chciały pobawić się na festiwalu muzyczny. Zostały zgwałcone w centrum miasta

W centrum stolicy Szwecji właśnie odbywa się impreza dla młodzieży. Niestety festiwal „We Are Sthlm” nie obył się bez interwencji policji. W trakcie imprezy zgwałcono dwie nastolatki, mające zaledwie 15 lat. Funkcjonariusze mówią także o kilkunastu innych napaściach seksualnych.

Napaść w tłumie ludzi

Festiwal muzyczny „We Are Sthlm” skierowany do młodych odbiorców odbywa się w samym centrum Sztokholmu. Impreza odbywa się co roku i zawsze uczestniczy w niej kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety już nie po raz pierwszy okazało się, że jej uczestnicy nie są bezpieczni. Dwie 15-latki zostały zgwałcone stojąc w tłumie z innymi młodymi ludźmi.

15-latki chciały pobawić się na festiwalu muzyczny. Zostały zgwałcone w centrum miasta
Twitter

Sprawcy nie zostali schwytani

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, które zainstalowano w tym roku, celem poprawy bezpieczeństwa. Sprawcy obrzydliwych napaści zaatakowali dziewczyny od tyłu. Szwedzka policja potwierdziła już, że prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jednak jak na razie, gwałciciele nie zostali złapani. Na razie funkcjonariusze ujęli jednego sprawcę innej napaści, która również miała miejsce na imprezie.

15-latki chciały pobawić się na festiwalu muzyczny. Zostały zgwałcone w centrum miasta
Imgur

Problem powraca co roku

Według szwedzkich mediów, problem napaści seksualnych w czasie festiwalu „We Are STHLM” występują już co najmniej od kilku lat. W 2016 roku podczas imprezy odnotowano ponad 50 przestępstw na tle seksualnym. Sprawcy nie boją się konsekwencji i czują się bezkarni.

______________________________________
*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy