×

Nastolatkowie znaleźli nowy sposób na odurzenie się. Gotują podpaski higieniczne

Nastolatki gotują podpaski, aby być w stanie odurzenia narkotykowego. Młodość rządzi się swoimi prawami, ale to już przesada…

Nastolatki gotują podpaski

Młodzież od zarania dziejów szuka sposobów, aby się zabawić. Niestety często w parze z zabawą idą substancje odurzające. Nikt by się jednak nie spodziewał, że można je uzyskać z… podpaski higienicznej! Zawarte tam substancje chemiczne po prostej obróbce dają halucynogenny napar, który dla nastolatków jest najwyraźniej świetną zabawą.

Opis przygotowania podał jeden z nastolatków. Tampon lub podpaskę wyjmuje się z opakowania i gotuje przez około godzinę, po czym woda zostaje schłodzona. Środek sanitarny jest wyciskany do pojemnika, po czym woda jest wypijana. Według opisu nastolatka napój jest „gorzki”. Wspólnie z przyjaciółmi popijają taką „herbatkę” rano, po południu i wieczorem.

Władze zajęły się już sprawą

Takie zabawy dominują w Indonezji, a tamtejsze władze nie mają pojęcia, jak z tym walczyć. Według Indonezyjskiej Narodowej Agencji Leków (BNN) chemikalia zawarte w podpaskach powodują, że u osób konsumujących powstałą w powyższy sposób miksturę uczucie „odlotu” i halucynacji.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest analiza chemiczna wspomnianych produktów i próba wyeliminowania składnika o właściwościach halucynogennych.

Póki co, nie stwierdzono zgonów z powodu „picia” wspomnianych środków, ale ryzyko wciąż pozostaje — młodzież coraz bardziej eksperymentuje z innymi środkami chemicznymi. Służby medyczne obawiają się, że domorośli chemicy mogą stworzyć zabójczą mieszankę, której spożywanie w końcu doprowadzi do tragedii.

Nastolatki gotują podpaski, a władza rozkłada ręce. Nie można w końcu zakazać obrotu legalnych i (przynajmniej z pozoru) niegroźnych produktów.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.dailymail.co.uk, belitung.tribunnews.com, www.teenvogue.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij